UEFA UEFA







2006 FIFA WORLD CUP

ALBANIA
ANDORRA
ARMENIA
AUSTRIA
AZERBAIJAN
BELARUS
BELGIUM
BOSNIA-HERZEGOVINA
BULGARIA
CROATIA
CYPRUS
CZECH REPUBLIC
DENMARK
ENGLAND
ESTONIA
FAROE ISLANDS
FINLAND
FRANCE
GEORGIA
GREECE
 
HUNGARY
ICELAND
IRELAND REPUBLIC
ISRAEL
ITALY
LATVIA
LIECHTENSTEIN
LITHUANIA
LUXEMBURG
FYR MACEDONIA
MALTA
MOLDOVA
NETHERLANDS
NORT. IRELAND
NORWAY
POLAND
PORTUGAL
ROMANIA
RUSSIA
SAN MARINO
SERBIA and MONTENEGRO
SCOTLAND
SLOVAKIA
SLOVENIA
SPAIN
SWEDEN
SWITZERLAND
TURKEY
UKRAINE
WALES


PRELIMINARY COMPETITION

GROUP 1
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
NETHERLANDS 12102027:332
CZECH REPUBLIC 1290335:1227
ROMANIA 1281320:1025
FINLAND 1251621:1916
MACEDONIA FYR 1223711:249
ARMENIA 122199:257
ANDORRA 121294:345
18.08.2004 Skopje     20:00 Macedonia FYR vs. Armenia        3:0(2:0) GUENOV Anton (BUL)
18.08.2004 Bucharest  20:30 Romania vs. Finland              2:1(0:0) GILEWSKI Grzegorz (POL)
04.09.2004 Tampere    17:00 Finland vs. Andorra              3:0(1:0) SIRIC Zeljko (CRO)
04.09.2004 Craiova    20:30 Romania vs. Macedonia FYR        2:1(1:0) PLAUTZ Konrad (AUT)
08.09.2004 La Vella   19:00 Andorra vs. Romania              1:5(1:3) KIRCHER Knut (GER)
08.09.2004 Amsterdam  20:30 Netherlands vs. Czech Republic   2:0(1:0) MERK Markus (GER)
08.09.2004 Yerevan    21:00 Armenia vs. Finland              0:2(0:1) MALZINSKAS Paulius (LTU)
09.10.2004 Prague     17:00 Czech Republic vs. Romania       1:0(1:0) ROSETTI Roberto (ITA)
09.10.2004 Tampere    17:00 Finland vs. Armenia              3:1(2:1) FANDEL Herbert (GER)
09.10.2004 Skopje     20:30 Macedonia FYR vs. Netherland     2:2(1:1) FROJDFELDT Peter (SWE)
13.10.2004 La Vella   15:00 Andorra vs. Macedonia FYR        1:0(0:0) PODESCHI Stefano (SMR)
13.10.2004 Yerevan    20:20 Armenia vs. Czech Republic       0:3(0:2) GRANAT Jacek (POL)
13.10.2004 Amsterdam  20:30 Netherlands vs. Finland          3:1(2:1) BENNETT Stephen (ENG)
17.11.2004 Barcelona  20:30 Andorra vs. Netherlands          0:3(0:2) YEFET Alon (ISR)
17.11.2004 Yerevan    19:00 Armenia vs. Romania              1:1(0:1) DE BLEECKERE Frank (BEL)
17.11.2004 Skopje     17:30 Macedonia FYR vs. Czech Republic 0:2(0:0) MEIER Urs (SUI)
09.02.2005 Skopje     16:00 Macedonia FYR vs. Andorra        0:0(0:0) VERBIST Johan (BEL)
26.03.2005 Teplice    17:00 Czech Republic vs. Finland       4:3(2:0) LARSEN Claus Bo (DEN)
26.03.2005 Yerevan    18:00 Armenia vs. Andorra              2:1(1:0) ATTARD Joseph (MLT)
26.03.2005 Bucharest  20:00 Romania vs. Netherlands          0:2(0:1) MEDINA CANTALEJO Luis (ESP)
30.03.2005 La Vella   16:50 Andorra vs. Czech Republic       0:4(0:2) MESSNER Stefan (AUT)
30.03.2005 Skopje     20:00 Macedonia FYR vs. Romania        1:2(1:1) OVREBO Tom (NOR)
30.03.2005 Eindhoven  20:30 Netherlands vs. Armenia          2:0(2:0) TREFOLONI Matteo (ITA)
04.06.2005 Liberec    17:00 Czech Republic vs. Andorra       8:1(3:1) DERELI Selcuk (TUR)
04.06.2005 Yerevan    20:00 Armenia vs. Macedonia FYR        1:2(0:1) MIKULSKI Tomasz (POL)
04.06.2005 Rotterdam  20:30 Netherlands vs. Romania          2:0(1:0) DE SANTIS Massimo (ITA)
08.06.2005 Teplice    17:00 Czech Republic vs. Macedonia FYR 6:1(2:1) DAUDEN IBANEZ Arturo (ESP)
08.06.2005 Constanta  20:30 Romania vs. Armenia              3:0(2:0) BRIAKOS Athanassios (GRE)
08.06.2005 Helsinki   21:00 Finland vs. Netherlands          0:4(0:1) HAMER Alain (LUX)
17.08.2005 Skopje     20:00 Macedonia FYR vs. Finland        0:3(0:2) MESSIAS Matthew (ENG)
17.08.2005 Constanta  21:30 Romania vs. Andorra              2:0(2:0) JAKOV Haim (ISR)
03.09.2005 La Vella   16:00 Andorra vs. Finland              0:0(0:0) VER EECKE Johny (BEL)
03.09.2005 Constanta  21:00 Romania vs. Czech Republic       2:0(1:0) HAUGE Terje (NOR)
03.09.2005 Yerevan    22:00 Armenia vs. Netherlands          0:1(0:0) DOUGAL Stuart (SCO)
07.09.2005 Olomouc    17:30 Czech Republic vs. Armenia       4:1(0:0) HANSSON Martin (SWE)
07.09.2005 Tampere    19:00 Finland vs. Macedonia FYR        5:1(3:0) JAKOBSSON Kristinn (ISL)
07.09.2005 Eindhoven  20:30 Netherlands vs. Andorra          4:0(3:0) HANACSEK Attila (HUN)
08.10.2005 Helsinki   17:00 Finland vs. Romania              0:1(0:1) GUENOV Anton (BUL)
08.10.2005 Prague     20:30 Czech Republic vs. Netherlands   0:2(0:2) SARS Alain (FRA)
12.10.2005 La Vella   16:00 Andorra vs. Armenia              0:3(0:1) STOKES Ian (IRL)
12.10.2005 Amsterdam  19:30 Netherlands vs. Macedonia FYR    0:0(0:0) FARINA Stefano (ITA)
12.10.2005 Helsinki   20:30 Finland vs. Czech Republic       0:3(0:1) FROJDFELDT Peter (SWE)
Up
GROUP 2
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
UKRAINE 1274118:725
TURKEY 1265123:923
DENMARK 1264224:1222
GREECE 1263315:921
ALBANIA 1241711:2013
GEORGIA 1224614:2510
KAZAKHSTAN 1201116:291
04.09.2004 Copenhagen      20:00 Denmark vs. Ukraine        1:1(1:0) MEIER Urs (SUI)
04.09.2004 Trabzon         20:00 Turkey vs. Georgia         1:1(0:0) MEDINA CANTALEJPO Luis (ESP)
04.09.2004 Tirana          20:45 Albania vs. Greece         2:1(2:1) ITURRALDE GONZALEZ Eduardo (ESP)
08.09.2004 Tbilisi         20:00 Georgia vs. Albania        2:0(1:0) COURTNEY Mark (NIR)
08.09.2004 Almaty          21:00 Kazakhstan vs. Ukraine     1:2(1:1) OLIVEIRA ALVES GARCIA Pedro Proenca (POR)
08.09.2004 Piraeus         21:15 Greece vs. Turkey          0:0(0:0) FRISK Anders (SWE)
09.10.2004 Kyiv            19:15 Ukraine vs. Greece         1:1(0:0) MEJUTO GONZALEZ Manuel (ESP)
09.10.2004 Istanbul        20:00 Turkey vs. Kazakhstan      4:0(1:0) HRINAK Vladimir (SVK)
09.10.2004 Tirana          20:45 Albania vs. Denmark        0:2(0:0) BASKAKOV Yuri (RUS)
13.10.2004 Lviv            19:15 Ukraine vs. Georgia        2:0(1:0) STARK Wolfgang (GER)
13.10.2004 Copenhagen      20:00 Denmark vs. Turkey         1:1(1:0) DE SANTIS Massimo (ITA)
13.10.2004 Almaty          20:00 Kazakhstan vs. Albania     0:1(0:0) STUCHLIK Fritz (AUT)
17.11.2004 Tbilisi         21:00 Georgia vs. Denmark        2:2(1:1) CEFERIN Darko (SVN)
17.11.2004 Piraeus         21:30 Greece vs. Kazakhstan      3:1(2:0) KOSTADINOV Kostadin (BUL)
17.11.2004 Istanbul        20:30 Turkey vs. Ukraine         0:3(0:2) CARDOSO BATISTA Lucilio (POR)
09.02.2005 Piraeus         21:30 Greece vs. Denmark         2:1(2:1) COLLINA Pierluigi (ITA)
09.02.2005 Tirana          19:45 Albania vs. Ukraine        0:2(0:1) BENNETT Stephen (ENG) 
26.03.2005 Copenhagen      20:00 Denmark vs. Kazakhstan     3:0(2:0) GILEWSKI Grzegorz (POL)
26.03.2005 Istanbul        20:00 Turkey vs. Albania         2:0(2:0) PLAUTZ Konrad (AUT)
26.03.2005 Tbilisi         20:30 Georgia vs. Greece         1:3(1:2) ROSETTI Roberto (ITA)
30.03.2005 Kyiv            19:15 Ukraine vs. Denmark        1:0(0:0) MICHEL Lubos (SVK)
30.03.2005 Tbilisi         20:30 Georgia vs. Turkey         2:5(2:3) HAUGE Terje (NOR)
30.03.2005 Piraeus         21:30 Greece vs. Albania         2:0(1:0) LAYEC Bertrand (FRA)
04.06.2005 Kyiv            19:15 Ukraine vs. Kazakhstan     2:0(1:0) LEHNER Gerald (AUT)
04.06.2005 Tirana          20:30 Albania vs. Georgia        3:2(2:0) TUDOR Alexandru (ROU)
04.06.2005 Istanbul        21:00 Turkey vs. Greece          0:0(0:0) MERK Markus (GER)
08.06.2005 Copenhagen      20:00 Denmark vs. Albania        3:1(1:0) RILEY Michael (ENG)
08.06.2005 Almaty          21:00 Kazakhstan vs. Turkey      0:6(0:3) KASSAI Viktor (HUN)
08.06.2005 Piraeus         21:30 Greece vs. Ukraine         0:1(0:0) POLL Graham (ENG)
17.08.2005 Almaty          18:00 Kazakhstan vs. Georgia     1:2(1:0) HAVRILLA Richard (SVK)
03.09.2005 Tirana          20:00 Albania vs. Kazakhstan     2:1(1:0) SLUPIK Krzysztof (POL)
03.09.2005 Tbilisi         20:15 Georgia vs. Ukraine        1:1(0:1) OVREBO Tom (NOR)
03.09.2005 Istanbul        21:00 Turkey vs. Denmark         2:2(0:1) MEJUTO GONZALEZ Manuel (ESP)
07.09.2005 Almaty          19:00 Kazakhstan vs. Greece      1:2(0:0) TUDOR Alexandru (ROU)
07.09.2005 Kyiv            19:15 Ukraine vs. Turkey         0:1(0:0) SARS Alain (FRA)
07.09.2005 Copenhagen      20:00 Denmark vs. Georgia        6:1(3:1) BOZINOVSKI Emil (MKD)
08.10.2005 Dnepropetrovsk  19:15 Ukraine vs. Albania        2:2(1:0) VERBIST Johan (BEL)
08.10.2005 Copenhagen      20:00 Denmark vs. Greece         1:0(1:0) DE BLEECKERE Frank (BEL)
08.10.2005 Tbilisi         20:00 Georgia vs. Kazakhstan     0:0(0:0) HYYTIA Jouni (FIN)
12.10.2005 Tirana          18:00 Albania vs. Turkey         0:1(0:0) DAUDEN IBANEZ Arturo (ESP)
12.10.2005 Athens          19:00 Greece vs. Georgia         1:0(1:0) TREFOLONI Matteo (ITA)
12.10.2005 Almaty          22:00 Kazakhstan vs. Denmark     1:2(0:0) TRIVKOVIC Edo (CRO)

Up


GROUP 3
FLAG TEAM P WDL GOALSPTS.
PORTUGAL 1293035:530
SLOVAKIA 1265124:823
RUSSIA 1265123:1223
ESTONIA 1252516:1717
LATVIA 1243518:2115
LIECHTENSTEIN 1222813:238
LUXEMBURG 1200125:480
18.08.2004 Bratislava       20:15 Slovakia vs. Luxembourg        3:1(1:1) KASSAI Viktor (HUN)
18.08.2004 Vaduz            20:15 Liechtenstein vs. Estonia      1:2(0:1) BOZINOVSKI Emil (MKD)
04.09.2004 Riga             20:15 Latvia vs. Portugal            0:2(0:0) POLL Graham (ENG)
04.09.2004 Moscow           19:00 Russia vs. Slovakia            1:1(1:0) MEJUTO GONZALEZ Manuel (ESP)
04.09.2004 Tallinn          18:00 Estonia vs. Luxembourg         4:0(2:0) KELLY Alan (IRL)
08.09.2004 Luxembourg       20:00 Luxembourg vs. Latvia          3:4(1:2) KASNAFERIS George (GRE)
08.09.2004 Bratislava       20:15 Slovakia vs. Liechtenstein     7:0(2:0) DELEVIC Dejan (SCG)
08.09.2004 Leiria           21:15 Portugal vs. Estonia           4:0(0:0) DEMIRLEK Bulent (TUR)
09.10.2004 Luxembourg       17:00 Luxembourg vs. Russia          0:4(0:0) BRAAMHAAR Eric (NED)
09.10.2004 Bratislava       17:30 Slovakia vs. Latvia            4:1(0:1) FARINA Stefano (ITA)
09.10.2004 Vaduz            19:15 Liechtenstein vs. Portugal     2:2(0:2) PANIC Novo (BIH)
13.10.2004 Riga             18:00 Latvia vs. Estonia             2:2(0:0) MEYER Florian (GER)
13.10.2004 Luxembourg       20:00 Luxembourg vs. Liechtenstein   0:4(0:2) JARA Jaroslav (CZE)
13.10.2004 Lisbon           21:15 Portugal vs. Russia            7:1(3:0) VASSARAS Kyros (GRE)
17.11.2004 Vaduz            19:00 Liechtenstein vs. Latvia       1:3(1:1) SZABO Zsolt (HUN)
17.11.2004 Luxembourg       20:00 Luxembourg vs. Portugal        0:5(0:2) GODULYAN Vitaliy (UKR)
17.11.2004 Krasnodar        19:00 Russia vs. Estonia             4:0(3:0) BUSACCA Massimo (SUI)
26.03.2005 Vaduz            17:00 Liechtenstein vs. Russia       1:2(1:2) BERNTSEN Espen (NOR)
26.03.2005 Tallinn          18:00 Estonia vs. Slovakia           1:2(0:0) FRISK Anders (SWE)
30.03.2005 Tallinn          18:00 Estonia vs. Russia             1:1(0:1) PAPARESTA Gianluca (ITA)
30.03.2005 Riga             19:00 Latvia vs. Luxembourg          4:0(2:0) KOVACIC Drazenko (CRO)
30.03.2005 Bratislava       19:00 Slovakia vs. Portugal          1:1(1:0) SARS Alain (FRA)
04.06.2005 Tallinn          18:00 Estonia vs. Liechtenstein      2:0(1:0) WHITBY Mark (WAL)
04.06.2005 St.Petersburg    18:00 Russia vs. Latvia              2:0(0:0) POULAT Eric (FRA)
04.06.2005 Lisbon           19:45 Portugal vs. Slovakia          2:0(2:0) COLLINA Pierluigi (ITA)
08.06.2005 Riga             18:30 Latvia vs. Liechtenstein       1:0(1:0) ERIKSSON Jonas (SWE)
08.06.2005 Luxembourg       20:00 Luxembourg vs. Slovakia        0:4(0:2) STYLES Robert (ENG)
08.06.2005 Tallinn          20:15 Estonia vs. Portugal           0:1(0:1) FROJDFELDT Peter (SWE)
17.08.2005 Riga             18:00 Latvia vs. Russia              1:1(1:1) POLL Graham (ENG)
17.08.2005 Vaduz            20:15 Liechtenstein vs. Slovakia     0:0(0:0) LAYEC Bertrand (FRA)
03.09.2005 Tallinn          18:00 Estonia vs. Latvia             2:1(1:0) UNDIANO MALLENCO Alberto (ESP)
03.09.2005 Moscow           19:00 Russia vs. Liechtenstein       2:0(1:0) HYYTIA Jouni (FIN)
03.09.2005 Faro-Loule       21:15 Portugal vs. Luxembourg        6:0(3:0) VAN EGMOND Dick (NED)
07.09.2005 Riga             19:00 Latvia vs. Slovakia            1:1(0:1) PLAUTZ Konrad (AUT)
07.09.2005 Moscow           19:00 Russia vs. Portugal            0:0(0:0) MERK Markus (GER)
07.09.2005 Vaduz            19:30 Liechtenstein vs. Luxembourg   3:0(1:0) SKOMINA Damir (SVN)
08.10.2005 Bratislava       17:00 Slovakia vs. Estonia           1:0(0:0) ALLAERTS Paul (BEL)
08.10.2005 Moscow           19:00 Russia vs. Luxembourg          5:1(2:0) TUDOR Alexandru (ROU)
08.10.2005 Aveiro           21:15 Portugal vs. Liechtenstein     2:1(0:1) GILEWSKI Grzegorz (POL)
12.10.2005 Porto            19:30 Portugal vs. Latvia            3:0(2:0) FROJDFELDT Peter (SWE)
12.10.2005 Luxembourg       20:15 Luxembourg vs. Estonia         0:2(0:1) DERELI Selcuk (TUR)
12.10.2005 Bratislava       20:30 Slovakia vs. Russia            0:0(0:0) ROSETTI Roberto (ITA)

Up


GROUP 4
FLAG TEAM P WDL GOALSPTS.
FRANCE 1055014:220
SWITZERLAND 1046018:718
ISRAEL 1046015:1018
IRELAND REPUBLIC 1045112:517
CYPRUS 101188:204
FAROE ISLANDS 100194:271
04.09.2004 Dublin       15:00 Ireland Republic vs. Cyprus          3:0(2:0) PANIASHVILI Levan (GEO)
04.09.2004 Saint-Denis  20:45 France vs. Israel                    0:0(0:0) TEMMINK Rene (NED)
04.09.2004 Basel        17:30 Switzerland vs. Faroe Islands        6:0(4:0) TUDOR Alexandru (ROU)
08.09.2004 Tel Aviv     19:30 Israel vs. Cyprus                    2:1(0:0) SHMOLIK Siarhei (BLR)
08.09.2004 Basel        20:30 Switzerland vs. Ireland Republic     1:1(1:1) VASSARAS Kyros (GRE)
08.09.2004 Torshavn     17:30 Faroe Islands vs. France             0:2(0:1) THOMSON Craig (SCO)
09.10.2004 Nicosia      19:00 Cyprus vs. Faroe Islands             2:2(1:2) GADIYEV Zohrab (AZE)
09.10.2004 Tel Aviv     20:00 Israel vs. Switzerland               2:2(1:2) SHIELD Mark (AUS)
09.10.2004 Saint-Denis  21:00 France vs. Ireland Republic          0:0(0:0) DAUDEN IBANEZ Arturo (ESP)
13.10.2004 Dublin       19:30 Ireland Republic vs. Faroe Islands   2:0(2:0) LAJUKS Romans (LVA)
13.10.2004 Nicosia      21:45 Cyprus vs. France                    0:2(0:1) LARSEN Claus Bo (DEN)
17.11.2004 Nicosia      19:00 Cyprus vs. Israel                    1:2(1:1) KALDMA Sten (EST)
26.03.2005 Tel Aviv     19:50 Israel vs. Ireland Republic          1:1(0:1) IVANOV Valentin (RUS)
26.03.2005 Saint-Denis  21:00 France vs. Switzerland               0:0(0:0) DE SANTIS Massimo (ITA)
30.03.2005 Zurich       20:30 Switzerland vs. Cyprus               1:0(0:0) DOUGAL Stuart (SCO)
30.03.2005 Tel Aviv     20:50 Israel vs. France                    1:1(0:0) MERK Markus (GER)
04.06.2005 Toftir       16:30 Faroe Islands vs. Switzerland        1:3(0:1) GUMIENNY Serge (BEL)
04.06.2005 Dublin       19:30 Ireland Republic vs. Israel          2:2(2:2) VASSARAS Kyros (GRE)
08.06.2005 Torshavn     19:30 Faroe Islands vs. Ireland Republic   0:2(0:0) GUENOV Anton (BUL)
17.08.2005 Toftir       19:00 Faroe Islands vs. Cyprus             0:3(0:1) JOHANNESSON Stefan (SWE)
03.09.2005 Basel        17:30 Switzerland vs. Israel               1:1(1:1) ROSETTI Roberto (ITA)
03.09.2005 Lens         21:00 France vs. Faroe Islands             3:0(2:0) JARA Jaroslav (CZE)
07.09.2005 Torshavn     18:00 Faroe Islands vs. Israel             0:2(0:0) VINK Pieter (NED)
07.09.2005 Dublin       19:45 Ireland Republic vs. France          0:1(0:0) FANDEL Herbert (GER)
07.09.2005 Nicosia      21:15 Cyprus vs. Switzerland               1:3(1:1) IVANOV Nikolai (RUS)
08.10.2005 Nicosia      20:00 Cyprus vs. Ireland Republic          0:1(0:1) KASSAI Viktor (HUN)
08.10.2005 Berne        20:45 Switzerland vs. France               1:1(0:0) HAUGE Terje (NOR)
08.10.2005 Tel Aviv     21:10 Israel vs. Faroe Islands             2:1(1:0) BRUGGER Bernhard (AUT)
12.10.2005 Dublin       19:45 Ireland Republic vs. Switzerland     0:0(0:0) MERK Markus (GER)
12.10.2005 Saint-Denis  20:45 France vs. Cyprus                    4:0(3:0) STARK Wolfgang (GER)

Up


GROUP 5
FLAG TEAM P WDL GOALSPTS.
ITALY 1072117:823
NORWAY 1053212:718
SCOTLAND 103439:713
SLOVENIA 1033410:1312
BELARUS 1024412:1410
MOLDOVA 101275:165
04.09.2004 Celje      20:15 Slovenia vs. Moldova      3:0(2:0) HYYTIA Jouni (FIN)
04.09.2004 Palermo    20:45 Italy vs. Norway          2:1(1:1) SARS Alain (FRA)
08.09.2004 Glasgow    20:00 Scotland vs. Slovenia     0:0(0:0) LARSEN Claus Bo (DEN)
08.09.2004 Oslo       20:00 Norway vs. Belarus        1:1(1:0) COSTA Paulo (POR)
08.09.2004 Chisinau   21:45 Moldova vs. Italy         0:1(0:1) BENES Michal (CZE)
09.10.2004 Minsk      19:00 Belarus vs. Moldova       4:0(1:0) DERELI Selcuk (TUR)
09.10.2004 Glasgow    15:00 Scotland vs. Norway       0:1(0:0) ALLAERTS Paul (BEL)
09.10.2004 Celje      21:00 Slovenia vs. Italy        1:0(0:0) DE BLEECKERE Frank (BEL)
13.10.2004 Parma      21:00 Italy vs. Belarus         4:3(2:0) MEGIA DAVILA Carlos (ESP)
13.10.2004 Oslo       19:00 Norway vs. Slovenia       3:0(1:0) IVANOV Valentin (RUS)
13.10.2004 Chisinau   21:00 Moldova vs. Scotland      1:1(1:1) JAKOBSSON Kristinn (ISL)
26.03.2005 Milan      21:00 Italy vs. Scotland        2:0(1:0) VASSARAS Kyros (GRE)
30.03.2005 Celje      20:15 Slovenia vs. Belarus      1:1(1:0) AL GHAMDI Khalil (KSA)
30.03.2005 Chisinau   20:45 Moldova vs. Norway        0:0(0:0) MEYER Florian (GER)
04.06.2005 Glasgow    15:00 Scotland vs. Moldova      2:0(0:0) BRAAMHAAR Eric (NED)
04.06.2005 Minsk      20:00 Belarus vs. Slovenia      1:1(1:1) HANSSON Martin (SWE)
04.06.2005 Oslo       20:30 Norway vs. Italy          0:0(0:0) MEJUTO GONZALEZ Manuel (ESP)
08.06.2005 Minsk      21:00 Belarus vs. Scotland      0:0(0:0) BENQUERENCA Olegario (POR)
03.09.2005 Glasgow    17:30 Scotland vs. Italy        1:1(1:0) MICHEL Lubos (SVK)
03.09.2005 Chisinau   19:00 Moldova vs. Belarus       2:0(1:0) DUHAMEL Laurent (FRA)
03.09.2005 Celje      20:45 Slovenia vs. Norway       2:3(1:2) MEDINA CANTALEJO Luis (ESP)
07.09.2005 Oslo       19:00 Norway vs. Scotland       1:2(0:2) HAMER Alain (LUX)
07.09.2005 Minsk      20:00 Belarus vs. Italy         1:4(1:3) TEMMINK Rene (NED)
07.09.2005 Chisinau   21:15 Moldova vs. Slovenia      1:2(1:0) BASKAKOV Yuri (RUS)
08.10.2005 Glasgow    15:00 Scotland vs. Belarus      0:1(0:1) SZABO Zsolt (HUN)
08.10.2005 Oslo       20:15 Norway vs. Moldova        1:0(0:0) BENNETT Daniel (RSA)
08.10.2005 Palermo    21:00 Italy vs. Slovenia        1:0(0:0) POULAT Eric (FRA)
12.10.2005 Celje      20:30 Slovenia vs. Scotland     0:3(0:1) TEMMINK Rene (NED)
12.10.2005 Lecce      20:30 Italy vs. Moldova         2:1(0:0) BENQUERENCA Olegario (POR)
12.10.2005 Minsk      21:30 Belarus vs. Norway        0:1(0:0) PLAUTZ Konrad (AUT)

Up


GROUP 6
FLAG TEAM P WDL GOALSPTS.
ENGLAND 1081117:525
POLAND 1080227:924
AUSTRIA 1043315:1215
NORT. IRELAND 1023510:189
WALES 1022610:158
AZERBAIJAN 100371:213
04.09.2004 Belfast     15:00 Northern Ireland vs. Poland        0:3(0:2) WEGEREEF Jan (NED)
04.09.2004 Vienna      20:30 Austria vs. England                2:2(0:1) MICHEL Lubos (SVK)
04.09.2004 Baku        21:00 Azerbaijan vs. Wales               1:1(0:0) TRIVKOVIC Edo (CRO)
08.09.2004 Cardiff     20:00 Wales vs. Northern Ireland         2:2(1:2) MESSINA Domenico (ITA)
08.09.2004 Chorzow     20:30 Poland vs. England                 1:2(0:1) FARINA Stefano (ITA)
08.09.2004 Vienna      20:30 Austria vs. Azerbaijan             2:0(2:0) SAMMUT Lawrence (MLT)
09.10.2004 Manchester  15:00 England vs. Wales                  2:0(1:0) HAUGE Terje (NOR)
09.10.2004 Vienna      20:30 Austria vs. Poland                 1:3(1:1) CARDOSO BATISTA Lucilio (POR)
09.10.2004 Baku        21:30 Azerbaijan vs. Northern Ireland    0:0(0:0) HANACSEK Attila (HUN)
13.10.2004 Cardiff     20:00 Wales vs. Poland                   2:3(0:0) HAMER Alain (LUX)
13.10.2004 Belfast     20:00 Northern Ireland vs. Austria       3:3(1:1) SHIELD Mark (AUS)
13.10.2004 Baku        21:30 Azerbaijan vs. England             0:1(0:1) SARS Alain (FRA)
26.03.2005 Manchester  15:00 England vs. Northern Ireland       4:0(0:0) STARK Wolfgang (GER)
26.03.2005 Cardiff     15:00 Wales vs. Austria                  0:2(0:0) ALLAERTS Paul (BEL)
26.03.2005 Warsaw      18:00 Poland vs. Azerbaijan              8:0(3:0) VOLLQUARTZ Nicolai (DEN)
30.03.2005 Warsaw      20:00 Poland vs. Northern Ireland        1:0(0:0) FROJDFELDT Peter (SWE)
30.03.2005 Vienna      20:30 Austria vs. Wales                  1:0(0:0) MEJUTO GONZALEZ Manuel (ESP)
30.03.2005 Newcastle   19:45 England vs. Azerbaijan             2:0(0:0) COSTA Paulo (POR)
04.06.2005 Baku        20:00 Azerbaijan vs. Poland              0:3(0:1) UNDIANO MALLENCO Alberto (ESP)
03.09.2005 Cardiff     15:00 Wales vs. England                  0:1(0:0) IVANOV Nikolai (RUS)
03.09.2005 Belfast     15:00 Northern Ireland vs. Azerbaijan    2:0(0:0) STANISIC Dejan (SCG)
03.09.2005 Chorzow     20:30 Poland vs. Austria                 3:2(2:0) DE SANTIS Massimo (ITA)
07.09.2005 Belfast     19:45 Northern Ireland vs. England       1:0(0:0) BUSACCA Massimo (SUI)
07.09.2005 Warsaw      20:30 Poland vs. Wales                   1:0(0:0) LARSEN Claus Bo (DEN)
07.09.2005 Baku        21:00 Azerbaijan vs. Austria             0:0(0:0) VERBIST Johan (BEL)
08.10.2005 Belfast     14:00 Northern Ireland vs. Wales         2:3(0:2) BOSSEN Ruud (NED)
08.10.2005 Manchester  16:00 England vs. Austria                1:0(1:0) MEDINA CANTALEJO Luis (ESP)
12.10.2005 Manchester  19:45 England vs. Poland                 2:1(1:1) NIELSEN Kim Milton (DEN)
12.10.2005 Cardiff     19:45 Wales vs. Azerbaijan               2:0(1:0) HANSSON Martin (SWE)
12.10.2005 Vienna      20:30 Austria vs. Northern Ireland       2:0(1:0) BRIAKOS Athanassios (GRE)

Up


GROUP 7
FLAG TEAM P WDL GOALSPTS.
SERBIA and MONTENEGRO 1064016:122
SPAIN 1055019:320
BOSNIA-HERZEGOVINA 1044212:916
BELGIUM 1033416:1112
LITHUANIA 102448:910
SAN MARINO 1000102:400
04.09.2004 Charleroi   20:15 Belgium vs. Lithuania                        1:1(0:0) LOIZOU Loizos (CYP)
04.09.2004 Serravalle  20:30 San Marino vs. Serbia & Montenegro           0:3(0:2) KHOLMATOV Akmalkhan (KAZ)
08.09.2004 Zenica      20:15 Bosnia-Herzegovina vs. Spain                 1:1(0:0) DE SANTIS Massimo (ITA)
08.09.2004 Kaunas      19:00 Lithuania vs. San Marino                     4:0(1:0) JARECI Sokol (ALB)
09.10.2004 Santander   21:45 Spain vs. Belgium                            2:0(0:0) NIELSEN Kim Milton (DEN)
09.10.2004 Zenica      20:15 Bosnia-Herzegovina vs. Serbia & Montenegro   0:0(0:0) VEISSIERE Gilles (FRA) 
13.10.2004 Vilnius     21:15 Lithuania vs. Spain                          0:0(0:0) POULAT Eric (FRA)
13.10.2004 Belgrade    20:00 Serbia & Montenegro vs. San Marino           5:0(2:0) ISAKSEN Lassin (FRO)
17.11.2004 Brussels    20:15 Belgium vs. Serbia & Montenegro              0:2(0:1) FROJDFELDT Peter (SWE)
17.11.2004 Serravalle  20:30 San Marino vs. Lithuania                     0:1(0:1) NALBANDYAN Karen (ARM)
09.02.2005 Almeria     21:45 Spain vs. San Marino                         5:0(3:0) CLARK Kenny (SCO)
26.03.2005 Brussels    20:15 Belgium vs. Bosnia-Herzegovina               4:1(2:1) HRINAK Vladimir (SVK)
30.03.2005 Belgrade    21:00 Serbia & Montenegro vs. Spain                0:0(0:0) BUSACCA Massimo (SUI)
30.03.2005 Sarajevo    20:00 Bosnia-Herzegovina vs. Lithuania             1:1(1:0) BASKAKOV Yuri (RUS)
30.03.2005 Serravalle  20:30 San Marino vs. Belgium                       1:2(1:1) KASNAFERIS George (GRE)
04.06.2005 Belgrade    20:15 Serbia & Montenegro vs. Belgium              0:0(0:0) IVANOV Valentin (RUS)
04.06.2005 Serravalle  20:30 San Marino vs. Bosnia-Herzegovina            1:3(1:2) DEMIRLEK Bulent (TUR) 
04.06.2005 Valencia    21:30 Spain vs. Lithuania                          1:0(0:0) FARINA Stefano (ITA)
08.06.2005 Valencia    22:00 Spain vs. Bosnia-Herzegovina                 1:1(0:1) TEMMINK Rene (NED)
03.09.2005 Zenica      20:15 Bosnia-Herzegovina vs. Belgium               1:0(0:0) BENQUERENCA Olegario (POR)
03.09.2005 Belgrade    20:30 Serbia & Montenegro vs. Lithuania            2:0(1:0) NIELSEN Kim Milton (DEN)
07.09.2005 Vilnius     20:00 Lithuania vs. Bosnia-Herzegovina             0:1(0:1) KASSAI Viktor (HUN)
07.09.2005 Antwerpen   20:30 Belgium vs. San Marino                       8:0(3:0) STOKES Ian (IRL)
07.09.2005 Madrid      22:00 Spain vs. Serbia & Montenegro                1:1(1:0) POLL Graham (ENG)
08.10.2005 Zenica      20:00 Bosnia-Herzegovina vs. San Marino            3:0(0:0) HAMER Alain (LUX)
08.10.2005 Vilnius     20:00 Lithuania vs. Serbia & Montenegro            0:2(0:1) WEGEREEF Jan (NED)
08.10.2005 Brussels    20:45 Belgium vs. Spain                            0:2(0:0) MICHEL Lubos (SVK)
12.10.2005 Serravalle  20:30 San Marino vs. Spain                         0:6(0:3) MEYER Florian (GER)
12.10.2005 Belgrade    20:30 Serbia & Montenegro vs. Bosnia-Herzegovina   1:0(1:0) VASSARAS Kyros (GRE)
12.10.2005 Vilnius     21:30 Lithuania vs. Belgium                        1:1(1:1) RILEY Michael (ENG)
Up
GROUP 8
FLAG TEAM P WDL GOALSPTS.
CROATIA 1073021:524
SWEDEN 1080230:424
BULGARIA 1043317:1715
HUNGARY 1042413:1414
ICELAND 1011814:274
MALTA 100374:323
04.09.2004 Reykjavik   16:00 Iceland vs. Bulgaria     1:3(0:1) HAMER Alain (LUX)
04.09.2004 Zagreb      20:30 Croatia vs. Hungary      3:0(1:0) RILEY Michael (ENG)
04.09.2004 Valletta    20:45 Malta vs. Sweden         0:7(0:3) JAKOV Haim (ISR)
08.09.2004 Gothenburg  20:15 Sweden vs. Croatia       0:1(0:0) DAUDEN IBANEZ Arturo (ESP)
08.09.2004 Budapest    21:15 Hungary vs. Iceland      3:2(0:1) OVREBO Tom (NOR)
09.10.2004 Zagreb      20:15 Croatia vs. Bulgaria     2:2(2:0) COLLINA Pierluigi (ITA)
09.10.2004 Stockholm   17:00 Sweden vs. Hungary       3:0(1:0) DOUGAL Stuart (SCO)
09.10.2004 Valletta    18:15 Malta vs. Iceland        0:0(0:0) CORPODEAN Sorin (ROU)
13.10.2004 Reykjavik   18:10 Iceland vs. Sweden       1:4(0:4) BUSACCA Massimo (SUI)
13.10.2004 Sofia       18:00 Bulgaria vs. Malta       4:1(1:0) RICHARDS Ceri (WAL)
17.11.2004 Valletta    19:30 Malta vs. Hungary        0:2(0:1) ASUMAA Tony (FIN)
26.03.2005 Sofia       17:30 Bulgaria vs. Sweden      0:3(0:1) FANDEL Herbert (GER)
26.03.2005 Zagreb      18:00 Croatia vs. Iceland      4:0(1:0) DAMON Jerome (RSA)
30.03.2005 Zagreb      18:00 Croatia vs. Malta        3:0(2:0) KAPITANIS Costas (CYP)
30.03.2005 Budapest    20:45 Hungary vs. Bulgaria     1:1(0:0) WEGEREEF Jan (NED)
04.06.2005 Gothenburg  17:15 Sweden vs. Malta         6:0(4:0) IVANOV Nikolai (RUS)
04.06.2005 Sofia       18:00 Bulgaria vs. Croatia     1:3(0:1) NIELSEN Kim Milton (DEN)
04.06.2005 Reykjavik   18:05 Iceland vs. Hungary      2:3(1:1) CARDOSO BATISTA Lucilio (POR)
08.06.2005 Reykjavik   18:05 Iceland vs. Malta        4:1(2:0) SKOMINA Damir (SVN)
03.09.2005 Stockholm   17:15 Sweden vs. Bulgaria      3:0(0:0) DE BLEECKERE Frank (BEL)
03.09.2005 Reykjavik   18:05 Iceland vs. Croatia      1:3(1:0) STARK Wolfgang (GER)
03.09.2005 Budapest    20:45 Hungary vs. Malta        4:0(1:0) GODULYAN Vitaliy (UKR)
07.09.2005 Valletta    18:45 Malta vs. Croatia        1:1(0:1) BRIAKOS Athanassios (GRE)
07.09.2005 Sofia       19:00 Bulgaria vs. Iceland     3:2(1:2) DEMIRLEK Bulent (TUR)
07.09.2005 Budapest    20:45 Hungary vs. Sweden       0:1(0:0) FARINA Stefano (ITA)
08.10.2005 Sofia       18:00 Bulgaria vs. Hungary     2:0(1:0) DELEVIC Dejan (SCG)
08.10.2005 Zagreb      20:15 Croatia vs. Sweden       1:0(0:0) DE SANTIS Massimo (ITA)
12.10.2005 Valletta    19:00 Malta vs. Bulgaria       1:1(0:0) GODULYAN Vitaliy (UKR)
12.10.2005 Budapest    19:30 Hungary vs. Croatia      0:0(0:0) LARSEN Claus Bo (DEN)
12.10.2005 Stockholm   19:30 Sweden vs. Iceland       3:1(2:1) IVANOV Valentin (RUS)

Up




SECOND ROUND
Play-offs
12.11.2005 Oslo        19:30 Norway vs. Czech Republic   0:1(0:1) BUSACCA Massimo (SUI)
12.11.2005 Berne       20:45 Switzerland vs. Turkey      2:0(1:0) MICHEL Lubos (SVK)
12.11.2005 Madrid      22:00 Spain vs. Slovakia          5:1(2:0) DE SANTIS Massimo (ITA)
                             
16.11.2005 Prague      20:15 Czech Republic vs. Norway   1:0(1:0) POLL Graham (ENG)
16.11.2005 Istanbul    20:15 Turkey vs. Switzerland      4:2(2:1) MEDINA CANTALEJO Luis (ESP)
16.11.2005 Bratislava  20:15 Slovakia vs. Spain          1:1(0:0) MERK Markus (GER)


Back