UEFA UEFA







2010 FIFA WORLD CUP

ALBANIA
ANDORRA
ARMENIA
AUSTRIA
AZERBAIJAN
BELARUS
BELGIUM
BOSNIA-HERZEGOVINA
BULGARIA
CROATIA
CYPRUS
CZECH REPUBLIC
DENMARK
ENGLAND
ESTONIA
FAROE ISLANDS
FINLAND
FRANCE
GEORGIA
GERMANY
GREECE
HUNGARY
ICELAND
IRELAND REPUBLIC
ISRAEL
ITALY
KAZAKHSTAN
LATVIA
LIECHTENSTEIN
LITHUANIA
LUXEMBURG
FYR MACEDONIA
MALTA
MOLDOVA
MONTENEGRO
NETHERLANDS
NORT. IRELAND
NORWAY
POLAND
PORTUGAL
ROMANIA
RUSSIA
SAN MARINO
SERBIA
SCOTLAND
SLOVAKIA
SLOVENIA
SPAIN
SWEDEN
SWITZERLAND
TURKEY
UKRAINE
WALES






PRELIMINARY COMPETITION

GROUP 1
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
DENMARK 1063116:521
PORTUGAL 1054117:519
SWEDEN 1053213:518
HUNGARY 1051410:816
ALBANIA 101456:137
MALTA 100190:261
06.09.2008 Tirana       18:45 Albania vs. Sweden      0:0(0:0) UNDIANO MALLENCO Alberto (ESP)
06.09.2008 Budapest     19:45 Hungary vs. Denmark     0:0(0:0) HAMER Alain (LUX)
06.09.2008 Ta'Qali      20:00 Matlta vs. Portugal     0:4(0:1) BLOM Kevin (NED)
10.09.2008 Solna        20:15 Sweden vs. Hungary      2:1(0:0) MEYER Florian (GER)
10.09.2008 Tirana       20:45 Albania vs. Malta       3:0(1:0) SCHOERGENHOFER Robert (AUT)
10.09.2008 Lisbon       20:45 Portugal vs. Denmark    2:3(1:0) WEBB Howard (ENG)
11.10.2008 Budapest     19:45 Hungary vs. Albania     2:0(0:0) CIRCHETTA Claudio (SUI)
11.10.2008 Copenhagen   20:00 Denmark vs. Malta       3:0(2:0) PANIASHVILI Levan (GEO)
11.10.2008 Solna        20:00 Sweden vs. Portugal     0:0(0:0) ROSETTI Roberto (ITA)
15.10.2008 Ta'Qali      19:30 Malta vs. Hungary       0:1(0:1) VALGEIRSSON Johannes (ISL)
15.10.2008 Braga        20:45 Portugal vs. Albania    0:0(0:0) KIRCHER Knut (GER)
11.02.2009 Ta'Qali      19:30 Malta vs. Albania       0:0(0:0) DEACONU Alexandru (ROU)
28.03.2009 Ta'Qali      20:00 Malta vs. Denmark       0:3(0:2) MIKULSKI Tomasz (POL)
28.03.2009 Tirana       20:30 Albania vs. Hungary     0:1(0:1) KUIPERS Bjorn (NED)
28.03.2009 Porto        20:45 Portugal vs. Sweden     0:0(0:0) DE BLEECKERE Frank (BEL)
01.04.2009 Budapest     19:00 Hungary vs. Malta       3:0(1:0) SUKHINA Stanislav (RUS)
01.04.2009 Copenhagen   20:15 Denmark vs. Albania     3:0(2:0) SKOMINA Damir (SVN)
06.06.2009 Solna        20:00 Sweden vs. Denmark      0:1(0:1) RILEY Michael (ENG)
06.06.2009 Tirana       20:45 Albania vs. Portugal    1:2(1:1) MEYER Florian (GER)
10.06.2009 Gothenburg   19:00 Sweden vs. Malta        4:0(1:0) MURRAY Calum (SCO)
05.09.2009 Budapest     20:00 Hungary vs. Sweden      1:2(0:1) RIZZOLI Nicola (ITA)
05.09.2009 Copenhagen   20:00 Denmark vs. Portugal    1:1(1:0) BUSACCA Massimo (SUI)
09.09.2009 Ta'Qali      18:30 Malta vs. Sweden        0:1(0:0) McCOURT Adrian (NIR)
09.09.2009 Tirana       20:30 Albania vs. Denmark     1:1(0:1) CAKIR Cuneyt (TUR)
09.09.2009 Budapest     20:45 Hungary vs. Portugal    0:1(0:1) LANNOY Stephane (FRA)
10.10.2009 Copenhagen   20:00 Denmark vs. Sweden      1:0(0:0) MEJUTO GONZALEZ Manuel (ESP)
10.10.2009 Lisbon       20:45 Portugal vs. Hungary    3:0(1:0) HAMER Alain (LUX)
14.10.2009 Guimaraes    19:45 Portugal vs. Malta      4:0(2:0) KELLY Alan (IRL)
14.10.2009 Solna        20:45 Sweden vs. Albania      4:1(3:0) IVANOV Nikolai (RUS)
14.10.2009 Copenhagen   20:45 Denmark vs. Hungary     0:1(0:1) MEYER Florian (GER)
Up
GROUP 2
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
SWITZERLAND 1063118:821
GREECE 1062220:1020
LATVIA 1052318:1517
ISRAEL 1044220:1016
LUXEMBURG 101274:255
MOLDOVA 100376:183
06.09.2008 Tiraspol     19:00 Moldova vs. Latvia            1:2(0:2) COURTNEY Mark (NIR)
06.09.2008 Luxembourg   20:15 Luxembourg vs. Greece         0:3(0:2) HERMANSEN Anders (DEN)
06.09.2008 Ramat Gan    20:55 Israel vs. Switzerland        2:2(0:1) HANSSON Martin (SWE)
10.09.2008 Chisinau     20:30 Moldova vs. Israel            1:2(1:2) MUNIZ FERNANDEZ Cesar (ESP)
10.09.2008 Zurich       20:30 Switzerland vs. Luxembourg    1:2(1:1) FILIPOVIC Dejan (SRB)
10.09.2008 Riga         21:15 Latvia vs. Greece             0:2(0:1) CHAPRON Tony (FRA)
11.10.2008 St. Gall     17:45 Switzerland vs. Latvia        2:1(0:0) BATISTA Lucilio (POR)
11.10.2008 Luxembourg   20:15 Luxembourg vs. Israel         1:3(1:1) EGOROV Igor (RUS)
11.10.2008 Piraeus      21:30 Greece vs. Moldova            3:0(2:0) BERNTSEN Espen (NOR)
15.10.2008 Riga         19:00 Latvia vs. Israel             1:1(0:0) HRINAK Vladimir (SVK)
15.10.2008 Luxembourg   20:15 Luxembourg vs. Moldova        0:0(0:0) BORSKI Marcin (POL)
15.10.2008 Piraeus      21:30 Greece vs. Switzerland        1:2(0:1) MEDINA CANTALEJO Luis (ESP)
28.03.2009 Luxembourg   17:00 Luxembourg vs. Latvia         0:4(0:1) WHITBY Mark (WAL)
28.03.2009 Chisinau     18:45 Moldova vs. Switzerland       0:2(0:1) MC DONALD Douglas (SCO)
28.03.2009 Ramat Gan    21:00 Israel vs. Greece             1:1(0:1) ROSETTI Roberto (ITA)
01.04.2009 Riga         18:30 Latvia vs. Luxembourg         2:0(1:0) AYDINUS Firat (TUR)
01.04.2009 Geneva       20:30 Switzerland vs. Moldova       2:0(1:0) ROCCHI Gianluca (ITA)
01.04.2009 Heraklion    21:30 Greece vs. Israel             2:1(1:0) BENQUERENCA Olegario (POR)
05.09.2009 Chisinau     19:00 Moldova vs. Luxembourg        0:0(0:0) MAZEIKA Gediminas (LTU)
05.09.2009 Basel        20:30 Switzerland vs. Greece        2:0(0:0) DE BLEECKERE Frank (BEL)
05.09.2009 Ramat Gan    21:00 Israel vs. Latvia             0:1(0:0) KIRCHER Knut (GER)
09.09.2009 Ramat Gan    21:00 Israel vs. Luxembourg         7:0(4:0) SVENDSEN Michael (DEN)
09.09.2009 Chisinau     21:30 Moldova vs. Greece            1:1(0:1) STALHAMMAR Daniel (SWE)
09.09.2009 Riga         21:30 Latvia vs. Switzerland        2:2(0:1) KRALOVEC Pavel (CZE)
10.10.2009 Luxembourg   17:45 Luxembourg vs. Switzerland    0:3(0:3) ITURRALDE GONZALEZ Eduardo (ESP)
10.10.2009 Ramat Gan    21:00 Israel vs. Moldova            3:1(1:0) BLOM Kevin (NED)
10.10.2009 Athens       21:30 Greece vs. Latvia             5:2(1:2) OVREBO Tom (NOR)
14.10.2009 Basel        20:00 Switzerland vs. Israel        0:0(0:0) TUDOR Alexandru (ROU)
14.10.2009 Athens       21:00 Greece vs. Luxembourg         2:1(2:0) HYYTIA Jouni (FIN)
14.10.2009 Riga         21:00 Latvia vs. Moldova            3:2(2:1) CEFERIN Darko (SVN)

Up


GROUP 3
FLAG TEAM P WDL GOALSPTS.
SLOVAKIA 1071222:1022
SLOVENIA 1062218:420
CZECH REPUBLIC 1044217:616
NORT. IRELAND 1043313:915
POLAND 1032519:1411
SAN MARINO 1000101:470
06.09.2008 Wroclaw          17:00 Poland vs. Slovenia                   1:1(1:1) JAKOBSSON Kristinn (ISL)
06.09.2008 Bratislava       17:30 Slovakia vs. Northern Ireland         2:1(0:0) IVANOV Nikolai (RUS)
10.09.2008 Belfast          19:45 Northern Ireland vs. Czech Republic   0:0(0:0) BEBEK Ivan (CRO)
10.09.2008 Serravalle       20:30 San Marino vs. Poland                 0:2(0:1) ZOGRAFOS Christoforos (GRE)
10.09.2008 Maribor          20:45 Slovenia vs. Slovakia                 2:1(1:0) MOEN Svein Oddvar (NOR)
11.10.2008 Chorzow          20:30 Poland vs. Czech Republic             2:1(1:0) STARK Wolfgang (GER)
11.10.2008 Serravalle       20:30 San Marino vs. Slovakia               1:3(1:2) KEVER Sascha (SUI)
11.10.2008 Maribor          20:45 Slovenia vs. Northern Ireland         2:0(0:0) ITURRALDE GONZALEZ Eduardo (ESP)
15.10.2008 Teplice          17:30 Czech Republic vs. Slovenia           1:0(0:0) ATKINSON Martin (ENG)
15.10.2008 Belfast          19:45 Northern Ireland vs. San Marino       4:0(2:0) KARI Petteri (FIN)
15.10.2008 Bratislava       20:30 Slovakia vs. Poland                   2:1(0:0) LAYEC Bertrand (FRA)
19.11.2008 Serravalle       20:30 San Marino vs. Czech Republic         0:3(0:0) KAASIK Hannes (EST)
11.02.2009 Serravalle       20:30 San Marino vs. Northern Ireland       0:3(0:2) STANKOVIC Dragomir (SRB)
28.03.2009 Belfast          17:15 Northern Ireland vs. Poland           3:2(1:1) HANSSON Martin (SWE)
28.03.2009 Maribor          20:45 Slovenia vs. Czech Republic           0:0(0:0) PROENCA Pedro (POR)
01.04.2009 Belfast          19:45 Northern Ireland vs. Slovenia         1:0(0:0) YEFET Alon (ISR)
01.04.2009 Prague           20:30 Czech Republic vs. Slovakia           1:2(1:1) UNDIANO Alberto (ESP)
01.04.2009 Kielce           20:30 Poland vs. San Marino                10:0(4:0) KULBAKOU Aliaksei (BLR)
06.06.2009 Bratislava       17:30 Slovakia vs. San Marino               7:0(5:0) EFONG NZOLO Jerome (BEL)
12.08.2009 Maribor          20:45 Slovenia vs. San Marino               5:0(2:0) MECKAROVSKI Dimitar (MKD)
05.09.2009 Bratislava       20:30 Slovakia vs. Czech Republic           2:2(0:0) OVREBO Tom (NOR)
05.09.2009 Chorzow          20:30 Poland vs. Northern Ireland           1:0(0:1) MEJUTO GONZALEZ Manuel (ESP)
09.09.2009 Uherske Hradiste 17:20 Czech Republic vs. San Marino         7:0(3:0) AMIRKHANYAN Arman (ARM)
09.09.2009 Belfast          19:45 Northern Ireland vs. Slovakia         0:2(0:1) KUIPERS Bjorn (NED)
09.09.2009 Maribor          20:45 Slovenia vs. Poland                   3:0(2:0) COLLUM William (SCO)
10.10.2009 Prague           20:30 Czech Republic vs. Poland             2:0(0:0) LARSEN Claus Bo (DEN)
10.10.2009 Bratislava       20:30 Slovakia vs. Slovenia                 0:2(0:0) STARK Wolfgang (GER)
14.10.2009 Serravalle       20:30 San Marino vs. Slovenia               0:3(0:1) SZABO Zsolt (HUN)
14.10.2009 Chorzow          20:30 Poland vs. Slovakia                   0:1(0:1) ERIKSSON Jonas (SWE)
14.10.2009 Prague           20:30 Czech Republic vs. Northern Ireland   0:0(0:0) DUHAMEL Laurent (FRA)

Up


GROUP 4
FLAG TEAM P WDL GOALSPTS.
GERMANY 1082026:526
RUSSIA 1071219:622
FINLAND 1053214:1418
WALES 104069:1212
AZERBAIJAN 101274:145
LIECHTENSTEIN 100282:232
06.09.2008 Cardiff           15:00 Wales vs. Azerbaijan           1:0(0:0) STAVREV Aleksandar (MKD)
06.09.2008 Vaduz             20:45 Liechtenstein vs. Germany      0:6(0:1) GOMES Duarte (POR)
10.09.2008 Moscow            19:00 Russia vs. Wales               2:1(1:0) SKOMINA Damir (SVN)
10.09.2008 Helsinki          20:35 Finland vs. Germany            3:3(2:2) KASSAI Viktor (HUN)
10.09.2008 Baku              21:00 Azerbaijan vs. Liechtenstein   0:0(0:0) GEORGIEV Tsvetan (BUL)
11.10.2008 Helsinki          17:00 Finland vs. Azerbaijan         1:0(0:0) COLLUM William (SCO)
11.10.2008 Cardiff           17:30 Wales vs. Liechtenstein        2:0(1:0) VEJLGAARD Thomas (DEN)
11.10.2008 Dortmund          20:45 Germany vs. Russia             2:1(2:0) FROJDFELDT Peter (SWE)
15.10.2008 Moscow            19:00 Russia vs. Finland             3:0(1:0) VASSARAS Kyros (GRE)
15.10.2008 Moenchengladbach  20:45 Germany vs. Wales              1:0(0:0) DUHAMEL Laurent (FRA)
28.03.2009 Cardiff           15:00 Wales vs. Finland              0:2(0:1) ITURRALDE GONZALEZ Eduardo (ESP)
28.03.2009 Moscow            17:00 Russia vs. Azerbaijan          2:0(1:0) GUMIENNY Serge (BEL)
28.03.2009 Leipzig           20:00 Germany vs. Liechtenstein      4:0(2:0) ISHCHENKO Igor (UKR)
01.04.2009 Vaduz             19:30 Liechtenstein vs. Russia       0:1(0:1) McKEON David (IRL)
01.04.2009 Cardiff           19:45 Wales vs. Germany              0:2(0:1) HAUGE Terje (NOR)
06.06.2009 Helsinki          19:00 Finland vs. Liechtenstein      2:1(1:1) KOVARIK Libor (CZE)
06.06.2009 Baku              20:00 Azerbaijan vs. Wales           0:0(0:1) STROMBERGSSON Markus (SWE)
10.06.2009 Helsinki          20:30 Finland vs. Russia             0:3(0:1) PLAUTZ Konrad (AUT)
12.08.2009 Baku              21:00 Azerbaijan vs. Germany         0:2(0:1) KELLY Alan (IRL)
05.09.2009 St. Petersburg    19:00 Russia vs. Liechtenstein       3:0(3:0) CONSTANTIN Augustus (ROU)
05.09.2009 Lankaran City     20:00 Azerbaijan vs. Finland         1:2(0:0) TRIFONOS Stelios (CYP)
09.09.2009 Vaduz             19:30 Liechtenstein vs. Finland      1:1(0:0) PANIC Novo (BIH)
09.09.2009 Cardiff           19:45 Wales vs. Russia               1:3(0:1) NEVES MOREIRA DE SOUSA Manuel Jorge (POR)
09.09.2009 Hanover           20:45 Germany vs. Azerbaijan         4:0(1:0) KAKOS Anastasios (GRE)
10.10.2009 Helsinki          17:00 Finland vs. Wales              2:1(1:1) MAZIC Milorad (SRB)
10.10.2009 Moscow            19:00 Russia vs. Germany             0:1(0:1) BUSACCA Massimo (SUI)
10.10.2009 Vaduz             20:00 Liechtenstein vs. Azerbaijan   0:2(0:0) RADOVANOVIC Pavle (MNE)
14.10.2009 Hamburg           18:00 Germany vs. Finland            1:1(0:1) ATKINSON Martin (ENG)
14.10.2009 Vaduz             20:00 Liechtenstein vs. Wales        0:2(0:1) KALDMA Sten (EST)
14.10.2009 Baku              21:00 Azerbaijan vs. Russia          1:1(0:1) WEBB Howard (ENG)

Up


GROUP 5
FLAG TEAM P WDL GOALSPTS.
SPAIN 10100028:530
BOSNIA-HERZEGOVINA 1061325:1319
TURKEY 1043313:1015
BELGIUM 1031613:2010
ESTONIA 102269:248
ARMENIA 101186:224
06.09.2008 Liege          20:45 Belgium vs. Estonia              3:2(1:0) DEAN Michael (ENG)
06.09.2008 Yerevan        21:00 Armenia vs. Turkey               0:2(0:0) OVREBO Tom (NOR)
06.09.2008 Murcia         22:00 Spain vs. Bosnia-Herzegovina     1:0(0:0) THOMSON Craig (SCO)
10.09.2008 Zenica         20:15 Bosnia-Herzegovina vs. Estonia   7:0(2:0) BALAJ Pavel (ROU)
10.09.2008 Istanbul       21:00 Turkey vs. Belgium               1:1(0:1) LANNOY Stephane (FRA)
10.09.2008 Albacete       22:00 Spain vs. Armenia                4:0(2:0) ASUMAA Tony (FIN)
11.10.2008 Brussels       20:45 Belgium vs. Armenia              2:0(2:0) RASMUSSEN Peter (DEN)
11.10.2008 Istanbul       21:00 Turkey vs. Bosnia-Herzegovina    2:1(0:1) BASKAKOV Yuri (RUS)
11.10.2008 Tallinn        21:45 Estonia vs. Spain                0:3(0:2) ERIKSSON Jonas (SWE)
15.10.2008 Zenica         20:15 Bosnia-Herzegovina vs. Armenia   4:1(2:0) KENAN Asaf (ISR)
15.10.2008 Brussels       20:45 Belgium vs. Spain                1:2(1:1) OVREBO Tom (NOR)
15.10.2008 Tallinn        21:30 Estonia vs. Turkey               0:0(0:0) MALEK Robert (POL)
28.03.2009 Yerevan        20:00 Armenia vs. Estonia              2:2(1:1) WILMES Luc (LUX)
28.03.2009 Genk           20:45 Belgium vs. Bosnia-Herzegovina   2:4(0:1) IVANOV Nikolai (RUS)
28.03.2009 Madrid         22:00 Spain vs. Turkey                 1:0(0:0) BUSACCA Massimo (SUI)
01.04.2009 Tallinn        18:00 Estonia vs. Armenia              1:0(0:0) ZIMMERMANN Cyril (SUI)
01.04.2009 Zenica         20:45 Bosnia-Herzegovina vs. Belgium   2:1(2:0) HRINAK Vladimir (SVK)
01.04.2009 Istanbul       21:00 Turkey vs. Spain                 1:2(1:0) RILEY Michael (ENG)
05.09.2009 La Coruna      22:00 Spain vs. Belgium                5:0(1:0) LAYEC Bertrand (FRA)
05.09.2009 Yerevan        20:00 Armenia vs. Bosnia-Herzegovina   0:2(0:1) BRAAMHAAR Eric (NED)
05.09.2009 Kayseri        21:00 Turkey vs. Estonia               4:2(2:1) SKJERVEN Tommy (NOR)
09.09.2009 Zenica         20:00 Bosnia-Herzegovina vs. Turkey    1:1(1:1) BENQUERENCA Olegario (POR)
09.09.2009 Yerevan        21:00 Armenia vs. Belgium              2:1(1:0) STAVREV Aleksandar (MKD)
09.09.2009 Merida         22:00 Spain vs. Estonia                3:0(1:0) ORIEKHOV Oleh (UKR)
10.10.2009 Tallinn        19:00 Estonia vs. Bosnia-Herzegovina   0:2(0:1) RIZZOLI Nicola (ITA)
10.10.2009 Brussels       20:45 Belgium vs. Turkey               2:0(1:0) TREFOLONI Matteo (ITA)
10.10.2009 Yerevan        21:00 Armenia vs. Spain                1:2(0:1) JECH Jiri (CZE)
14.10.2009 Zenica         20:00 Bosnia-Herzegovina vs. Spain     2:5(0:2) PLAUTZ Konrad (AUT)
14.10.2009 Bursa          21:00 Turkey vs. Armenia               2:0(2:0) HANSSON Martin (SWE)
14.10.2009 Tallinn        21:30 Estonia vs. Belgium              2:0(1:0) VOLLQUARTZ Nicolai (DEN)

Up


GROUP 6
FLAG TEAM P WDL GOALSPTS.
ENGLAND 1090134:627
UKRAINE 1063121:621
CROATIA 1062219:1320
BELARUS 1041519:1413
KAZAKHSTAN 1020811:296
ANDORRA 1000103:390
20.08.2008 Almaty         22:00 Kazakhstan vs. Andorra      3:0(3:0) BANARI Veaceslav (MDA)
06.09.2008 Lviv           20:00 Ukraine vs. Belarus         1:0(0:0) RIZZOLI Nicola (ITA)
06.09.2008 Barcelona      20:00 Andorra vs. England         0:2(0:0) CAKIR Cuneyt (TUR)
06.09.2008 Zagreb         20:15 Croatia vs. Kazakhstan      3:0(2:0) JOHANNESSON Stefan (SWE)
10.09.2008 La Vella       19:00 Andorra vs. Belarus         1:3(0:1) EVANS Simon (WAL)
10.09.2008 Zagreb         21:00 Croatia vs. England         1:4(0:1) MICHEL Lubos (SVK)
10.09.2008 Almaty         22:00 Kazakhstan vs. Ukraine      1:3(0:1) BRYCH Felix (GER)
11.10.2008 London         17:15 England vs. Kazakhstan      5:1(0:0) ALLAERTS Paul (BEL)
11.10.2008 Kharkov        20:00 Ukraine vs. Croatia         0:0(0:0) BRAAMHAAR Eric (NED)
15.10.2008 Zagreb         20:15 Croatia vs. Andorra         4:0(2:0) VAD Istvan (HUN)
15.10.2008 Minsk          21:30 Belarus vs. England         1:3(1:1) HAUGE Terje (NOR)
01.04.2009 London         20:00 England vs. Ukraine         2:1(1:0) LARSEN Claus Bo (DEN)
01.04.2009 Almaty         20:30 Kazakhstan vs. Belarus      1:5(1:0) JECH Jiri (CZE) 	
01.04.2009 La Vella       20:30 Andorra vs. Croatia         0:2(0:2) TRATTOU Leontios (CYP)
06.06.2009 Grodno         19:00 Belarus vs. Andorra         5:1(2:0) KRANJC Robert (SVN)
06.06.2009 Zagreb         20:15 Croatia vs. Ukraine         2:2(1:1) HAUGE Terje (NOR)
06.06.2009 Almaty         21:00 Kazakhstan vs. England      0:4(0:2) JAKOBSSON Kristinn (ISL)
10.06.2009 Kyiv           20:00 Ukraine vs. Kazakhstan      2:1(1:1) PAIXAO Bruno (POR)
10.06.2009 London         20:15 England vs. Andorra         6:0(3:0) NIJHUIS Bas (NED)
12.08.2009 Minsk          21:15 Belarus vs. Croatia         1:3(0:1) BRYCH Felix (GER)
05.09.2009 Kyiv           17:00 Ukraine vs. Andorra         5:0(2:0) SIPAILO Andrejs (LVA)
05.09.2009 Zagreb         20:30 Croatia vs. Belarus         1:0(1:0) PLAUTZ Konrad (AUT)
09.09.2009 London         20:00 England vs. Croatia         5:1(2:0) UNDIANO Alberto (ESP)
09.09.2009 Minsk          20:00 Belarus vs. Ukraine         0:0(0:0) KASSAI Viktor (HUN)
09.09.2009 La Vella       20:00 Andorra vs. Kazakhstan      1:3(0:3) TOUSSAINT Albert (LUX)
10.10.2009 Brest          18:00 Belarus vs. Kazakhstan      4:0(1:0) ENNJIMMI Said (FRA)
10.10.2009 Dnepropetrovsk 19:15 Ukraine vs. England         1:0(1:0) SKOMINA Damir (SVN)
14.10.2009 La Vella       17:30 Andorra vs. Ukraine         0:6(0:1) THOMSON Craig (SCO)
14.10.2009 London         20:00 England vs. Belarus         3:0(1:0) CARDOSO BATISTA Lucilio (POR)
14.10.2009 Astana         21:30 Kazakhstan vs. Croatia      1:2(1:1) CIRCHETTA Claudio (SUI)

Up


GROUP 7
FLAG TEAM P WDL GOALSPTS.
SERBIA 1071222:822
FRANCE 1063118:921
AUSTRIA 1042414:1514
LITHUANIA 1040610:1112
ROMANIA 1033412:1812
FAROE ISLANDS 101185:204
06.09.2008 Belgrade      20:15 Serbia vs. Faroe Islands     2:0(1:0) NIKOLAEV Alexey (RUS)
06.09.2008 Vienna        20:30 Austria vs. France           3:1(2:0) LARSEN Claus Bo (DEN)
06.09.2008 Cluj          21:00 Romania vs. Lithuania        0:3(0:1) KELLY Alan (IRL)
10.09.2008 Torshavn      17:30 Faroe Islands vs. Romania    0:1(0:0) STRAHONJA Marijo (CRO)
10.09.2008 Marijampole   20:30 Lithuania vs. Austria        2:0(0:0) TAGLIAVENTO Paolo (ITA)
10.09.2008 Saint-Denis   21:00 France vs. Serbia            2:1(0:0) BENQUERENCA Olegario (POR)
11.10.2008 Torshavn      16:00 Faroe Islands vs. Austria    1:1(0:0) CEFERIN Darko (SVN)
11.10.2008 Belgrade      20:15 Serbia vs. Lithuania         3:0(2:0) MEJUTO GONZALEZ Manuel (ESP)
11.10.2008 Constanta     21:40 Romania vs. France           2:2(2:1) DE BLEECKERE Frank (BEL)
15.10.2008 Kaunas        19:00 Lithuania vs. Faroe Islands  1:0(1:0) KAPITANIS Kostas (CYP)
15.10.2008 Vienna        20:30 Austria vs. Serbia           1:3(0:3) RILEY Mike (ENG)
28.03.2009 Constanta     20:45 Romania vs. Serbia           2:3(0:2) TREFOLONI Matteo (ITA)
28.03.2009 Kaunas        21:45 Lithuania vs. France         0:1(0:0) BRAAMHAAR Eric (NED)
01.04.2009 Klagenfurt    20:30 Austria vs. Romania          2:1(2:1) THOMSON Craig (SCO)
01.04.2009 Saint-Denis   21:00 France vs. Lithuania         1:0(0:0) WEBB Howard (ENG)
06.06.2009 Belgrade      20:30 Serbia vs. Austria           1:0(1:0) VINK Pieter (NED)
06.06.2009 Marijampole   21:00 Lithuania vs. Romania        0:1(0:1) ERIKSSON Jonas (SWE)
10.06.2009 Torshavn      19:15 Faroe Islands vs. Serbia     0:2(0:1) LEVI Meir (ISR)
12.08.2009 Torshavn      17:00 Faroe Islands vs. France     0:1(0:1) KOUKOULAKIS Michael (GRE)
05.09.2009 Graz          20:30 Austria vs. Faroe Islands    3:1(2:0) BORG Marco (MLT)
05.09.2009 Saint-Denis   21:00 France vs. Romania           1:1(0:0) BEBEK Ivan (CRO)
09.09.2009 Toftir        17:15 Faroe Islands vs. Lithuania  2:1(2:1) VAD Istvan (HUN)
09.09.2009 Bucharest     20:45 Romania vs. Austria          1:1(0:0) ATKINSON Martin (ENG)
09.09.2009 Belgrade      21:00 Serbia vs. France            1:1(1:1) ROSETTI Roberto (ITA)
10.10.2009 Innsbruck     20:30 Austria vs. Lithuania        2:1(1:0) GUMIENNY Serge (BEL)
10.10.2009 Belgrade      20:30 Serbia vs. Romania           5:0(1:0) KAPITANIS Costas (CYP)
10.10.2009 Guingamp      21:00 France vs. Faroe Islands     5:0(2:0) MALEK Robert (POL)
14.10.2009 Saint-Denis   20:00 France vs. Austria           3:1(2:0) PROENCA Pedro (POR)
14.10.2009 Piatra-Neamt  21:00 Romania vs. Faroe Islands    3:1(1:0) GVARDIS Alexander (RUS)
14.10.2009 Marijampole   21:00 Lithuania vs. Serbia         2:1(1:0) GUENOV Anton (BUL)
Up
GROUP 8
FLAG TEAM P WDL GOALSPTS.
ITALY 1073018:724
IRELAND REPUBLIC 1046012:818
BULGARIA 1035217:1314
CYPRUS 1023514:169
MONTENEGRO 101639:149
GEORGIA 100377:193
06.09.2008 Mainz       18:00 Georgia vs. Ireland Republic       1:2(0:1) SZABO Zsolt (HUN)
06.09.2008 Podgorica   20:00 Montenegro vs. Bulgaria            2:2(0:1) ORIEKHOV Oleh (UKR)
06.09.2008 Larnaca     21:45 Cyprus vs. Italy                   1:2(1:1) VINK Pieter (NED)
10.09.2008 Podgorica   19:00 Montenegro vs. Ireland Republic    0:0(0:0) KALDMA Sten (EST)
10.09.2008 Udine       20:50 Italy vs. Georgia                  2:0(1:0) EINWALLER Thomas (AUT)
11.10.2008 Tbilisi     20:30 Georgia vs. Cyprus                 1:1(0:0) MATEJEK Radek (CZE)
11.10.2008 Sofia       21:15 Bulgaria vs. Italy                 0:0(0:0) LANNOY Stephane (FRA)
15.10.2008 Dublin      19:45 Ireland Republic vs. Cyprus        1:0(1:0) TUDOR Alexandru (ROU)
15.10.2008 Tbilisi     20:30 Georgia vs. Bulgaria               0:0(0:0) KUIPERS Bjorn (NED)
15.10.2008 Lecce       20:50 Italy vs. Montenegro               2:1(2:1) PROENCA Pedro (POR)
11.02.2009 Dublin      19:45 Ireland Republic vs. Georgia       2:1(0:1) HYYTIA Jouni (FIN)
28.03.2009 Dublin      19:45 Ireland Republic vs. Bulgaria      1:1(1:0) BEBEK Ivan (CRO)
28.03.2009 Larnaca     20:00 Cyprus vs. Georgia                 2:1(1:0) FAUTREL Fredy (FRA)
28.03.2009 Podgorica   20:45 Montenegro vs. Italy               0:2(0:1) ATKINSON Martin (ENG)
01.04.2009 Sofia       18:00 Bulgaria vs. Cyprus                2:0(1:0) INGVARSSON Martin (SWE)
01.04.2009 Bari        20:50 Italy vs. Ireland Republic         1:1(1:0) STARK Wolfgang (GER)
01.04.2009 Tbilisi     21:00 Georgia vs. Montenegro             0:0(0:0) MALCOLM David (NIR)
06.06.2009 Larnaca     20:30 Cyprus vs. Montenegro              2:2(2:0) VELASCO CARBALLO Carlos (ESP)
06.06.2009 Sofia       20:30 Bulgaria vs. Ireland Republic      1:1(1:1) LARSEN Claus Bo (DEN)
05.09.2009 Sofia       20:30 Bulgaria vs. Montenegro            4:1(1:1) ASUMAA Tony (FIN)
05.09.2009 Nicosia     21:30 Cyprus vs. Ireland Republic        1:2(1:1) EINWALLER Thomas (AUT)
05.09.2009 Tbilisi     22:00 Georgia vs. Italy                  0:2(0:0) BORSKI Marcin (POL)
09.09.2009 Podgorica   20:15 Montenegro vs. Cyprus              1:1(0:0) ZIMMERMANN Cyril (SUI)
09.09.2009 Turin       20:50 Italy vs. Bulgaria                 2:0(2:0) MEYER Florian (GER)
10.10.2009 Podgorica   19:00 Montenegro vs. Georgia             2:1(1:1) DERELI Selcuk (TUR)
10.10.2009 Larnaca     20:00 Cyprus vs. Bulgaria                4:1(2:1) ALLAERTS Paul (BEL)
10.10.2009 Dublin      20:00 Ireland Republic vs. Italy         2:2(1:1) HAUGE Terje (NOR)	
14.10.2009 Dublin      19:00 Ireland Republic vs. Montenegro    0:0(0:0) HRINAK Vladimir (SVK)
14.10.2009 Parma       20:00 Italy vs. Cyprus                   3:2(0:1) YEFET Alon (ISR)
14.10.2009 Sofia       21:00 Bulgaria vs. Georgia               6:2(6:1) JAKOBSSON Kristinn (ISL)
Up
GROUP 9
FLAG TEAM P WDL GOALSPTS.
NETHERLANDS 880017:224
NORWAY 82429:710
SCOTLAND 83146:1110
MACEDONIA FYR 82155:117
ICELAND 81257:135
06.09.2008 Skopje      15:00 Macedonia FYR vs. Scotland       1:0(1:0) KRALOVEC Pavel (CZE)
06.09.2008 Oslo        19:00 Norway vs. Iceland               2:2(1:1) YEFET Alon (ISR)
10.09.2008 Reykjavik   18:30 Iceland vs. Scotland             1:2(0:1) GUMIENNY Serge (BEL)
10.09.2008 Skopje      20:30 Macedonia FYR vs. Netherlands    1:2(0:0) GILEWSKI Grzegorz (POL)
11.10.2008 Glasgow     15:00 Scotland vs. Norway              0:0(0:0) BUSACCA Massimo (SUI)
11.10.2008 Rotterdam   20:45 Netherlands vs. Iceland          2:0(1:0) TREFOLONI Matteo (ITA)
15.10.2008 Reykjavik   18:00 Iceland vs. Macedonia FYR        1:0(1:0) DERELI Selcuk (TUR)
15.10.2008 Oslo        19:00 Norway vs. Netherlands           0:1(0:0) PLAUTZ Konrad (AUT)
28.03.2009 Amsterdam   20:45 Netherlands vs. Scotland         3:0(2:0) DUHAMEL Laurent (FRA)
01.04.2009 Glasgow     20:00 Scotland vs. Iceland             2:1(1:0) EINWALLER Thomas (AUT)
01.04.2009 Amsterdam   20:45 Netherlands vs. Macedonia FYR    4:0(3:0) RASMUSSEN Peter (DEN)
06.06.2009 Skopje      17:45 Macedonia FYR vs. Norway         0:0(0:0) TAGLIAVENTO Paolo (ITA)
06.06.2009 Reykjavik   18:45 Iceland vs. Netherlands          1:2(0:2) DEAN Michael (ENG)
10.06.2009 Skopje      17:45 Macedonia FYR vs. Iceland        2:0(1:0) ENNJIMMI Said (FRA)
10.06.2009 Rotterdam   20:45 Netherlands vs. Norway           2:0(1:0) BASKAKOV Yuri (RUS)
12.08.2009 Oslo        19:00 Norway vs. Scotland              4:0(2:0) HAMER Alain (LUX)
05.09.2009 Glasgow     15:00 Scotland vs. Macedonia FYR       2:0(0:0) STARK Wolfgang (GER)
05.09.2009 Reykjavik   18:45 Iceland vs. Norway               1:1(1:1) TUDOR Alexandru (ROU)
09.09.2009 Glasgow     19:30 Scotland vs. Netherlands         0:1(0:0) LARSEN Claus Bo (DEN)
09.09.2009 Oslo        20:30 Norway vs. Macedonia FYR         2:1(2:0) PAIXAO Bruno (POR)
Up
SECOND ROUND
Play-offs
14.11.2009 Moscow       19:00 Russia vs. Slovenia                2:1(1:0) LARSEN Claus Bo (DEN)
14.11.2009 Athens       20:00 Greece vs. Ukraine                 0:0(0:0) DUHAMEL Laurent (FRA)
14.11.2009 Dublin       20:00 Republic of Ireland vs. France     0:1(0:0) BRYCH Felix (GER)
14.11.2009 Lisbon       20:30 Portugal vs. Bosnia-Herzegovina    1:0(1:0) ATKINSON Martin (ENG)
                       
18.11.2009 Donetsk      20:00 Ukraine vs. Greece                 0:1(0:1) BENQUERENCA Olegario (POR)
18.11.2009 Zenica       20:45 Bosnia-Herzegovina vs. Portugal    0:1(0:0) ROSETTI Roberto (ITA)
18.11.2009 Maribor      20:45 Slovenia vs. Russia                1:0(1:0) HAUGE Terje (NOR)
18.11.2009 Saint-Denis  21:00 France vs. Republic of Ireland     1:1(0:1,0:1) HANSSON Martin (SWE)


Back