UEFA UEFA







2018 FIFA WORLD CUP
2018

ALBANIA
ANDORRA
ARMENIA
AUSTRIA
AZERBAIJAN
BELARUS
BELGIUM
BOSNIA-HERZEGOVINA
BULGARIA
CROATIA
CYPRUS
CZECH REPUBLIC
DENMARK
ENGLAND
ESTONIA
FAROE ISLANDS
FINLAND
FRANCE
GEORGIA
GERMANY
GREECE
HUNGARY
ICELAND
REPUBLIC OF IRELAND
ISRAEL
ITALY
KAZAKHSTAN
LATVIA
LIECHTENSTEIN
LITHUANIA
LUXEMBURG
FYR MACEDONIA
MALTA
MOLDOVA
MONTENEGRO
NETHERLANDS
NORT. IRELAND
NORWAY
POLAND
PORTUGAL
ROMANIA
SAN MARINO
SERBIA
SCOTLAND
SLOVAKIA
SLOVENIA
SPAIN
SWEDEN
SWITZERLAND
TURKEY
UKRAINE
WALES
GIBRALTAR
KOSOVO






PRELIMINARY COMPETITION

GROUP 1
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
FRANCE 43107:210
NETHERLANDS 42118:47
SWEDEN 42116:37
BULGARIA 42026:106
BELARUS 40222:62
LUXEMBURG 40135:91
 06.09.2016 Borisov      20:45 Belarus vs. France           0:0(0:0) Ovidiu HATEGAN (ROM)
 06.09.2016 Sofia        20:45 Bulgaria vs. Luxembourg      4:3(1:0) Gediminas MAZEIKA (LTU)
 06.09.2016 Solna        20:45 Sweden vs. Netherlands       1:1(1:0) Daniele ORSATO (ITA)
 07.10.2016 Saint-Denis  20:45 France vs. Bulgaria          4:1(3:1) Luca BANTI (ITA)
 07.10.2016 Luxembourg   20:45 Luxembourg vs. Sweden        0:1(0:0) Ivan BEBEK (CRO)
 07.10.2016 Rotterdam    20:45 Netherlands vs. Belarus      4:1(2:0) Craig THOMSON (SCO)
 10.10.2016 Borisov      21:45 Belarus vs. Luxembourg       1:1(0:0) Tobias WELZ (GER)
 10.10.2016 Amsterdam    20:45 Netherlands vs. France       0:1(0:1) Damir SKOMINA (SVN)
 10.10.2016 Solna        20:45 Sweden vs. Bulgaria          3:0(2:0) Michael OLIVER (ENG)
 11.11.2016 Saint-Denis  20:45 France vs. Sweden            2:1(0:0) Milorad MAZIC (SRB)
 13.11.2016 Sofia        18:00 Bulgaria vs. Belarus         1:0(1:0) Stephan KLOSSNER (SUI)
 13.11.2016 Luxembourg   18:00 Luxembourg vs. Netherlands   1:3(1:1) Anthony TAYLOR (ENG)
 25.03.2017 Solna        18:00 Sweden vs. Belarus
 25.03.2017 Solna        20:45 Bulgaria vs. Netherlands
 25.03.2017 Luxembourg   20:45 Luxembourg vs. France
 09.06.2017                    Belarus vs. Bulgaria
 09.06.2017                    Netherlands vs. Luxembourg
 09.06.2017                    Sweden vs. France
 31.08.2017                    Bulgaria vs. Sweden
 31.08.2017                    France vs. Netherlands
 31.08.2017                    Luxembourg vs. Belarus
 03.09.2017                    Belarus vs. Sweden
 03.09.2017                    Netherlands vs. Bulgaria
 03.09.2017                    France vs. Luxembourg
 07.10.2017                    Sweden vs. Luxembourg
 07.10.2017                    Belarus vs. Netherlands
 07.10.2017                    Bulgaria vs. France
 10.10.2017                    France vs. Belarus
 10.10.2017                    Luxembourg vs. Bulgaria
 10.10.2017                    Netherlands vs. Sweden
Up
GROUP 2
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
SWITZERLAND 44009:312
PORTUGAL 430116:39
HUNGARY 42118:37
FAROE ISLANDS 41122:84
LATVIA 41032:83
ANDORRA 40041:130
 06.09.2016 La Vella    20:45 Andorra vs. Latvia                0:1(0:0) Clayton PISANI (MLT)
 06.09.2016 Basel       20:45 Switzerland  vs. Portugal         2:0(2:0) Antonio MATEU LAHOZ (ESP)
 06.09.2016 Torshavn    19:45 Faroe Islands vs. Hungary         0:0(0:0) Slavko VINCIC (SVN)
 07.10.2016 Aveiro      19:45 Portugal vs. Andorra              6:0(4:0) Oliver DRACHTA (AUT)
 07.10.2016 Riga        21:45 Latvia vs. Faroe Islands          0:2(0:1) Sergeii BOIKO (UKR)
 07.10.2016 Budapest    20:45 Hungary vs.  Switzerland          2:3(0:0) Bjorn KUIPERS (NED)
 10.10.2016 La Vella    20:45 Andorra vs.  Switzerland          1:2(0:1) John BEATON (SCO)
 10.10.2016 Torshavn    19:45 Faroe Islands vs. Portugal        0:6(0:3) Gediminas MAZEIKA (LTU)
 10.10.2016 Riga        21:45 Latvia vs. Hungary                0:2(0:1) Pawel GIL (POL)
 13.11.2016 Budapest    18:00 Hungary vs. Andorra               4:0(2:0) Christos NICOLAIDES (CYP)
 13.11.2016 Lucerne     18:00 Switzerland  vs. Faroe Islands    2:0(1:0) Sebastien DELFERIERE (BEL)
 13.11.2016 Faro/Loule  20:45 Portugal vs. Latvia               4:1(1:0) Robert MADDEN (SCO)
 25.03.2017 La Vella    18:00 Andorra vs. Faroe Islands
 25.03.2017 Geneva      18:00 Switzerland  vs. Latvia
 25.03.2017 Lisbon      20:45 Portugal vs. Hungary
 09.06.2017                   Andorra vs. Hungary
 09.06.2017                   Faroe Islands vs.  Switzerland
 09.06.2017                   Latvia vs. Portugal
 31.08.2017                   Hungary vs. Latvia
 31.08.2017                   Portugal vs. Faroe Islands
 31.08.2017                   Switzerland  vs. Andorra
 03.09.2017                   Faroe Islands vs. Andorra
 03.09.2017                   Hungary vs. Portugal
 03.09.2017                   Latvia vs.  Switzerland
 07.10.2017                   Faroe Islands vs. Latvia
 07.10.2017                   Andorra vs. Portugal
 07.10.2017                   Switzerland  vs. Hungary
 10.10.2017                   Hungary vs. Faroe Islands
 10.10.2017                   Latvia vs. Andorra
 10.10.2017                   Portugal vs.  Switzerland
Up
GROUP 3
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
GERMANY 440016:012
NORTHERN IRELAND 42118:27
AZERBAIJAN 42112:47
CZECH REPUBLIC 41212:45
NORWAY 41035:73
SAN MARINO 40041:170
 04.09.2016 Serravalle   18:00 San Marino vs. Azerbaijan             0:1(0:1) Sebastien DELFERIERE (BEL)
 04.09.2016 Prague       20:45 Czech Republic vs. Northern Ireland   0:0(0:0) Anastasios SIDIROPOULOS (GRE)
 04.09.2016 Oslo         20:45 Norway vs. Germany                    0:3(0:2) William COLLUM (SCO)
 08.10.2016 Baku         20:00 Azerbaijan vs. Norway                 1:0(1:0) Liran LIANY (ISR)
 08.10.2016 Belfast      19:45 Northern Ireland vs. San Marino       4:0(1:0) Istvan KOVACS (ROU)
 08.10.2016 Hamburg      20:45 Germany vs. Czech Republic            3:0(1:0) Ovidiu HATEGAN (ROU)
 11.10.2016 Ostrava      20:45 Czech Republic vs. Azerbaijan         0:0(0:0) Matej JUG (SVN)
 11.10.2016 Hanover      20:45 Germany vs. Northern Ireland          2:0(2:0) Paolo TAGLIAVENTO (ITA)
 11.10.2016 Oslo         20:45 Norway vs. San Marino                 4:1(1:0) Benoit BASTIEN (FRA)
 11.11.2016 Prague       20:45 Czech Republic vs. Norway             2:1(1:0) Bas NIJHUIS (NED)
 11.11.2016 Belfast      20:45 Northern Ireland vs. Azerbaijan       4:0(2:0) Clement TURPIN (FRA)
 11.11.2016 Serravalle   20:45 San Marino vs. Germany                0:8(0:3) Artyom KUCHIN (KAZ)
 26.03.2017 Baku         18:00 Azerbaijan vs. Germany
 26.03.2017 Serravalle   18:00 San Marino vs. Czech Republic
 26.03.2017 Belfast      20:45 Northern Ireland vs. Norway
 10.06.2017                    Azerbaijan vs. Northern Ireland
 10.06.2017                    Germany vs. San Marino
 10.06.2017                    Norway vs. Czech Republic
 01.09.2017                    Czech Republic vs. Germany
 01.09.2017                    Norway vs. Azerbaijan
 01.09.2017                    San Marino vs. Northern Ireland
 04.09.2017                    Azerbaijan vs. San Marino
 04.09.2017                    Germany vs. Norway
 04.09.2017                    Northern Ireland vs. Czech Republic
 05.10.2017                    Azerbaijan vs. Czech Republic
 05.10.2017                    Northern Ireland vs. Germany
 05.10.2017                    San Marino vs. Norway
 08.10.2017                    Czech Republic vs. San Marino
 08.10.2017                    Germany vs. Azerbaijan
 08.10.2017                    Norway vs. Northern Ireland
Up
GROUP 4
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
REPUBLIC OF IRELAND 43107:310
SERBIA 42209:58
WALES 41308:46
AUSTRIA 41126:74
GEORGIA 40223:52
MOLDOVA 40132:111
 05.09.2016 Tbilisi    20:00 Georgia vs. Austria               1:2(0:2) Aleksei KULBAKOV (BLR)
 05.09.2016 Belgrade   20:45 Serbia vs. Republic of Ireland    2:2(0:1) Viktor KASSAI (HUN)
 05.09.2016 Cardiff    19:45 Wales vs. Moldova                 4:0(2:0) Liran LIANY (ISR)
 06.10.2016 Dublin     19:45 Republic of Ireland vs. Georgia   1:0(0:0) Tony CHAPRON (FRA)
 06.10.2016 Vienna     20:45 Austria vs. Wales                 2:2(1:2) Cuneyt CAKIR (TUR)
 06.10.2016 Chisinau   21:45 Moldova vs. Serbia                0:3(0:2) Aleksei KULBAKOV (BLR)
 09.10.2016 Cardiff    17:00 Wales vs. Georgia                 1:1(1:0) Paolo MAZZOLENI (ITA)
 09.10.2016 Chisinau   21:45 Moldova vs. Republic of Ireland   1:3(1:1) Jakob KEHLET (DEN)
 09.10.2016 Belgrade   20:45 Serbia vs. Austria                3:2(2:1) Jonas Eriksson (SWE)
 12.11.2016 Vienna     18:00 Austria vs. Republic of Ireland   0:1(0:0) Sergey KARASEV (RUS)
 12.11.2016 Tbilisi    18:00 Georgia vs. Moldova               1:1(1:0) Georgi KABAKOV (BUL)
 12.11.2016 Cardiff    20:45 Wales vs. Serbia                  1:1(1:0) Alberto UNDIANO MALLENCO (ESP)
 24.03.2017 Tbilisi    18:00 Georgia vs. Serbia
 24.03.2017 Vienna     20:45 Austria vs. Moldova
 24.03.2017 Dublin     20:45 Republic of Ireland vs. Wales
 11.06.2017                  Moldova vs. Georgia
 11.06.2017                  Republic of Ireland vs. Austria
 11.06.2017                  Serbia vs. Wales
 02.09.2017                  Georgia vs. Republic of Ireland
 02.09.2017                  Serbia vs. Moldova
 02.09.2017                  Wales vs. Austria
 05.09.2017                  Austria vs. Georgia
 05.09.2017                  Moldova vs. Wales
 05.09.2017                  Republic of Ireland vs. Serbia
 06.10.2017                  Georgia vs. Wales
 06.10.2017                  Austria vs. Serbia
 06.10.2017                  Republic of Ireland vs. Moldova
 09.10.2017                  Moldova vs. Austria 
 09.10.2017                  Serbia vs. Georgia
 09.10.2017                  Wales vs. Republic of Ireland
Up
GROUP 5
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
POLAND 431010:510
MONTENEGRO 42119:47
DENMARK 42027:56
ROMANIA 41216:45
ARMENIA 41034:103
KAZAKHSTAN 40221:112
 04.09.2016 Copenhagen   18:00 Denmark vs. Armenia         1:0(1:0) Harald LECHNER (AUT)
 04.09.2016 Astana       22:00 Kazakhstan vs. Poland       2:2(0:2) Serdar GOZUBUYUK (NED)
 04.09.2016 Cluj-Napoca  22:45 Romania vs. Montenegro      1:1(0:0) Anthony TAYLOR (ENG)
 08.10.2016 Yerevan      20:00 Armenia vs. Romania         0:5(0:4) Vladislav BEZBORODOV (RUS)
 08.10.2016 Podgorica    18:00 Montenegro vs. Kazakhstan   5:0(1:0) Robert SCHORGENHOFER (AUT)
 08.10.2016 Warsaw       20:45 Poland vs. Denmark          3:2(2:0) Gianluca Rocchi (ITA)
 11.10.2016 Astana       22:00 Kazakhstan vs. Romania      0:0(0:0) Manuel DE SOUSA (POR)
 11.10.2016 Copenhagen   20:45 Denmark vs. Montenegro      0:1(0:1) Alberto UNDIANO MALLENCO (ESP)
 11.10.2016 Warsaw       20:45 Poland vs. Armenia          2:1(0:0) Ivan KRUZLIAK (SVK)
 11.11.2016 Yerevan      18:00 Armenia vs. Montenegro      3:2(0:2) Pavel KRALOVEC (CZE)
 11.11.2016 Copenhagen   20:45 Denmark vs. Kazakhstan      4:1(2:1) Alon YEFET (ISR)
 11.11.2016 Bucharest    20:45 Romania vs. Poland          0:3(0:1) Damir SKOMINA (SVN)
 26.03.2017 Yerevan      18:00 Armenia vs. Kazakhstan
 26.03.2017 Podgorica    20:45 Montenegro vs. Poland
 26.03.2017 Cluj-Napoca  20:45 Romania vs. Denmark
 10.06.2017                    Kazakhstan vs. Denmark
 10.06.2017                    Montenegro vs. Armenia
 10.06.2017                    Poland vs. Romania
 01.09.2017                    Kazakhstan vs. Montenegro
 01.09.2017                    Denmark vs. Poland
 01.09.2017                    Romania vs. Armenia
 04.09.2017                    Armenia vs. Denmark
 04.09.2017                    Montenegro vs. Romania
 04.09.2017                    Poland vs. Kazakhstan
 05.10.2017                    Armenia vs. Poland
 05.10.2017                    Montenegro vs. Denmark
 05.10.2017                    Romania vs. Kazakhstan
 08.10.2017                    Denmark vs. Romania
 08.10.2017                    Kazakhstan vs. Armenia
 08.10.2017                    Poland vs. Montenegro
Up
GROUP 6
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
ENGLAND 43106:010
SLOVENIA 42204:28
SLOVAKIA 42027:26
LITHUANIA 41215:75
SCOTLAND 41126:84
MALTA 40041:100
 04.09.2016 Trnava      18:00 Slovakia vs. England     0:1(0:0) Milorad MAZIC (SRB)
 04.09.2016 Vilnius     19:00 Lithuania vs. Slovenia   2:2(2:0) Artur SOARES DIAS (POR)
 04.09.2016 Ta'Qali     20:45 Malta vs. Scotland       1:5(1:1) Ievgenii ARANOVSKYI (UKR)
 08.10.2016 London      17:00 England vs. Malta        2:0(2:0) Stefan JOHANNESSON (SWE)
 08.10.2016 Glasgow     19:45 Scotland vs. Lithuania   1:1(0:0) Tobias STIELER (GER)
 08.10.2016 Ljubliana   20:45 Slovenia vs. Slovakia    1:0(0:0) Nicola RIZZOLI (ITA)
 11.10.2016 Vilnius     21:45 Lithuania vs. Malta      2:0(0:0) Jesus Gil MANZANO (ESP)
 11.10.2016 Trnava      20:45 Slovakia vs. Scotland    3:0(1:0) Martin STROMBERGSSON (SWE)
 11.10.2016 Ljubliana   20:45 Slovenia vs. England     0:0(0:0) Deniz AYTEKIN (GER)
 11.11.2016 London      20:45 England vs. Scotland     3:0(1:0) Cuneyt CAKIR (TUR)
 11.11.2016 Ta'Qali     20:45 Malta vs. Slovenia       0:1(0:0) Pawel RACZKOWSKI (POL)
 11.11.2016 Trnava      20:45 Slovakia vs. Lithuania   4:0(3:0) Anastasios SIDIROPOULOS (GRE)
 26.03.2017 London      18:00 England vs. Lithuania
 26.03.2017 Ta'Qali     20:45 Malta vs. Slovakia
 26.03.2017 Glasgow     20:45 Scotland vs. Slovenia
 10.06.2017                   Scotland vs. England
 10.06.2017                   Slovenia vs. Malta
 10.06.2017                   Lithuania vs. Slovakia
 01.09.2017                   Lithuania vs. Scotland
 01.09.2017                   Malta vs. England
 01.09.2017                   Slovakia vs. Slovenia
 04.09.2017                   England vs. Slovakia
 04.09.2017                   Scotland vs. Malta
 04.09.2017                   Slovenia vs. Lithuania
 05.10.2017                   England vs. Slovenia
 05.10.2017                   Malta vs. Lithuania
 05.10.2017                   Scotland vs. Slovakia
 08.10.2017                   Lithuania vs. England
 08.10.2017                   Slovakia vs. Malta
 08.10.2017                   Slovenia vs. Scotland
Up
GROUP 7
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
SPAIN 431015:110
ITALY 431011:410
ALBANIA 42024:66
ISRAEL 43018:59
FYR MACEDONIA 40044:110
LIECHTENSTEIN 40041:160
 05.09.2016 Leon       20:45 Spain vs. Liechtenstein       8:0(1:0) Simon EVANS (WAL)
 05.09.2016 Shkoder    20:45 Albania vs. Macedonia         2:1(1:0) Huseyin GOCEK (TUR)
 05.09.2016 Haifa      21:45 Israel vs. Italy              1:3(1:2) Sergey KARASEV (RUS)
 06.10.2016 Skopje     20:45 Macedonia vs. Israel          1:2(0:2) Andre MARRINER (ENG)
 06.10.2016 Turin      20:45 Italy vs. Spain               1:1(0:0) Dr. Felix BRYCH (GER)
 06.10.2016 Vaduz      20:45 Liechtenstein vs. Albania     0:2(0:1) Tamas BOGNAR (HUN)
 09.10.2016 Jerusalem  19:00 Israel vs. Liechtenstein      2:1(2:0) Clayton PISANI (MLT)
 09.10.2016 Shkoder    20:45 Albania vs. Spain             0:2(0:0) Bas NIJHUIS (NED)
 09.10.2016 Skopje     20:45 Macedonia vs. Italy           2:3(0:1) Danny MAKKELIE (NED)
 12.11.2016 Shkoder    20:45 Albania vs. Israel            0:3(0:1) Deniz AYTEKIN (GER)
 12.11.2016 Vaduz      20:45 Liechtenstein vs. Italy       0:4(0:4) Ivan BEBEK (CRO)
 12.11.2016 Granada    20:45 Spain vs. Macedonia           4:0(1:0) Robert SCHOERGENHOFER (AUT)
 24.03.2017 Palermo    20:45 Italy vs. Albania
 24.03.2017 Vaduz      20:45 Liechtenstein vs. Macedonia   
 24.03.2017 Gijon      20:45 Spain vs. Israel
 11.06.2017                  Israel vs. Albania
 11.06.2017                  Italy vs. Liechtenstein
 11.06.2017                  Macedonia vs. Spain
 02.09.2017                  Albania vs. Liechtenstein
 02.09.2017                  Israel vs. Macedonia
 02.09.2017                  Spain vs. Italy
 05.09.2017                  Italy vs. Israel
 05.09.2017                  Liechtenstein vs. Spain
 05.09.2017                  Macedonia vs. Albania
 06.10.2017                  Italy vs. Macedonia
 06.10.2017                  Liechtenstein vs. Israel
 06.10.2017                  Spain vs. Albania
 09.10.2017                  Albania vs. Italy
 09.10.2017                  Israel vs. Spain
 09.10.2017                  Macedonia vs. Liechtenstein
Up
GROUP 8
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
BELGIUM 440021:112
GREECE 43109:210
BOSNIA-HERZEGOVINA 42118:47
CYPRUS 41033:83
ESTONIA 41035:153
GIBRALTAR 40042:170
 06.09.2016 Zenica    20:45 Bosnia and Herzegovina vs. Estonia     5:0(2:0) Miroslav ZELINKA (CZE)
 06.09.2016 Nicosia   20:45 Cyprus vs. Belgium                     0:3(0:1) Felix ZWAYER (GER)
 06.09.2016 Faro      20:45 Gibraltar vs. Greece                   1:4(1:4) Jakob KEHLET (DEN)
 07.10.2016 Piraeus   21:45 Greece vs. Cyprus                      2:0(2:0) Pavel KRALOVEC (CZE)
 07.10.2016 Tallinn   21:45 Estonia vs. Gibraltar                  4:0(1:0) Aleksei ESKOV (RUS)
 07.10.2016 Brussels  20:45 Belgium vs. Bosnia and Herzegovina     4:0(2:0) Martin ATKINSON (ENG)
 10.10.2016 Zenica    20:45 Bosnia and Herzegovina vs. Cyprus      2:0(0:0) Javier ESTRADA (ESP)
 10.10.2016 Tallinn   20:45 Estonia vs. Greece                     0:2(0:1) Istvan VAD (HUN)
 10.10.2016 Faro      19:45 Gibraltar vs. Belgium                  0:6(0:3) Pawel RACZKOWSKI (POL)
 13.11.2016 Nicosia   18:00 Cyprus vs. Gibraltar                   3:1(1:0) Aliyar AGHAYEV (AZE)
 13.11.2016 Brussels  20:45 Belgium vs. Estonia                    8:1(3:1) Alexandru TUDOR (ROU)
 13.11.2016 Piraeus   20:45 Greece vs. Bosnia and Herzegovina      1:1(0:1) Jonas Eriksson (SWE)
 25.03.2017 Zenica    18:00 Bosnia and Herzegovina vs. Gibraltar   
 25.03.2017 Nicosia   18:00 Cyprus vs. Estonia
 25.03.2017 Brussels  20:45 Belgium vs. Greece
 09.06.2017                 Bosnia and Herzegovina vs. Greece
 09.06.2017                 Estonia vs. Belgium
 09.06.2017                 Gibraltar vs. Cyprus
 31.08.2017                 Belgium vs. Gibraltar
 31.08.2017                 Cyprus vs. Bosnia and Herzegovina
 31.08.2017                 Greece vs. Estonia
 03.09.2017                 Estonia vs. Cyprus
 03.09.2017                 Greece vs. Belgium
 03.09.2017                 Gibraltar vs. Bosnia and Herzegovina
 07.10.2017                 Gibraltar vs. Estonia
 07.10.2017                 Bosnia and Herzegovina vs. Belgium
 07.10.2017                 Cyprus vs. Greece
 10.10.2017                 Belgium vs. Cyprus
 10.10.2017                 Estonia vs. Bosnia and Herzegovina
 10.10.2017                 Greece vs. Gibraltar
Up
GROUP 9
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
CROATIA 431010:110
UKRAINE 42207:38
ICELAND 42116:57
TURKEY 41215:55
FINLAND 40133:61
KOSOVO 40131:121
 05.09.2016 Zagreb      20:45 Croatia vs. Turkey    1:1(1:1) Szymon MARCINIAK (POL)
 05.09.2016 Turku       21:45 Finland vs. Kosovo    1:1(1:0) Ivan KRUZLIAK (SVK)
 05.09.2016 Kyiv        21:45 Ukraine vs. Iceland   1:1(1:1) Clement TURPIN (FRA)
 06.10.2016 Reykjavik   18:45 Iceland vs. Finland   3:2(1:2) Svein Oddvar MOEN (NOR)
 06.10.2016 Konya       21:45 Turkey vs. Ukraine    2:2(1:2) Manuel GRAFE (GER)
 06.10.2016 Shkoder     20:45 Kosovo vs. Croatia    0:6(0:3) David FERNANDEZ BORBALAN (ESP)
 09.10.2016 Tampere     19:00 Finland vs. Croatia   0:1(0:1) Ruddy BUQUET (FRA)
 09.10.2016 Krakow      18:00 Ukraine vs. Kosovo    3:0(1:0) Kevin BLOM (NED)
 09.10.2016 Reykjavik   18:45 Iceland vs. Turkey    2:0(2:0) Mark CLATTENBURG (ENG)
 12.11.2016 Zagreb      18:00 Croatia vs. Iceland   2:0(1:0) Gianluca Rocchi (ITA)
 12.11.2016 Antalya     18:00 Turkey vs. Kosovo     2:0(0:0) Tamas BOGNAR (HUN)
 12.11.2016 Odessa      20:45 Ukraine vs. Finland   1:0(1:0) Manuel NEVES (POR)
 24.03.2017 Antalya     18:00 Turkey vs. Finland
 24.03.2017 Zagreb      20:45 Croatia vs. Ukraine
 24.03.2017 Shkoder     20:45 Kosovo vs. Iceland
 11.06.2017                   Finland vs. Ukraine
 11.06.2017                   Iceland vs. Croatia
 11.06.2017                   Kosovo vs. Turkey
 02.09.2017                   Croatia vs. Kosovo
 02.09.2017                   Finland vs. Iceland
 02.09.2017                   Ukraine vs. Turkey
 05.09.2017                   Iceland vs. Ukraine
 05.09.2017                   Kosovo vs. Finland
 05.09.2017                   Turkey vs. Croatia
 06.10.2017                   Croatia vs. Finland
 06.10.2017                   Kosovo vs. Ukraine
 06.10.2017                   Turkey vs. Iceland
 09.10.2017                   Finland vs. Turkey
 09.10.2017                   Iceland vs. Kosovo
 09.10.2017                   Ukraine vs. Croatia
 
Up
Ranking of second-placed teams
Pos Grp FLAG TEAM Pld W D L GF GA GD Pts
17 ITALY 4310114+710
28 GREECE 431092+710
32 PORTUGAL 4301163+139
44 SERBIA 422095+48
59 UKRAINE 422073+48
66 SLOVENIA 422042+28
73 NORTHERN IRELAND 421182+67
85 MONTENEGRO 421194+57
91 NETHERLANDS 421184+47

SECOND ROUND
Play-offs



Back