UEFA UEFA







2022 FIFA WORLD CUP
2022

ALBANIA
ANDORRA
ARMENIA
AUSTRIA
AZERBAIJAN
BELARUS
BELGIUM
BOSNIA-HERZEGOVINA
BULGARIA
CROATIA
CYPRUS
CZECH REPUBLIC
DENMARK
ENGLAND
ESTONIA
FAROE ISLANDS
FINLAND
FRANCE
GEORGIA
GERMANY
GIBRALTAR
GREECE
HUNGARY
ICELAND
REPUBLIC OF IRELAND
ISRAEL
ITALY
KAZAKHSTAN
KOSOVO
LATVIA
LIECHTENSTEIN
LITHUANIA
LUXEMBURG
NORTH MACEDONIA
MALTA
MOLDOVA
MONTENEGRO
NETHERLANDS
NORT. IRELAND
NORWAY
POLAND
PORTUGAL
ROMANIA
RUSSIA
SAN MARINO
SERBIA
SCOTLAND
SLOVAKIA
SLOVENIA
SPAIN
SWEDEN
SWITZERLAND
TURKEY
UKRAINE
WALES





PRELIMINARY COMPETITION

GROUP A
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
SERBIA 862018:920
PORTUGAL 852117:617
REPUBLIC OF IRELAND 823311:89
LUXEMBURG 83058:189
AZERBAIJAN 80175:181
 24.03.2021 Turin        20:45 Portugal vs. Azerbaijan              1:0(1:0) Daniel SIEBERT (GER)
 24.03.2021 Belgrade     20:45 Serbia vs. Republic of Ireland       3:2(1:1) Davide MASSA (ITA)
 27.03.2021 Dublin       20:45 Republic of Ireland vs. Luxembourg   0:1(0:0) Fran JOVIC (CRO)
 27.03.2021 Belgrade     20:45 Serbia vs. Portugal                  2:2(1:2) Danny MAKKELIE (NED)
 30.03.2021 Baku         18:00 Azerbaijan vs. Serbia                1:2(0:1) Roi REINSHREIBER (ISR)
 30.03.2021 Luxembourg   20:45 Luxembourg vs. Portugal              1:3(1:1) Sergey IVANOV (RUS)
 01.09.2021 Luxembourg   20:45 Luxembourg vs. Azerbaijan            2:1(2:0) Irfan PELJTO (BIH)
 01.09.2021 Faro         20:45 Portugal vs. Republic of Ireland     2:1(0:1) Matej JUG (SVN) 
 04.09.2021 Dublin       18:00 Republic of Ireland vs. Azerbaijan   1:1(0:1) Jerome BRISARD (FRA) 
 04.09.2021 Belgrade     18:00 Serbia vs. Luxembourg                4:1(2:0) Halil UMUT MELER (TUR) 
 07.09.2021 Baku         18:00 Azerbaijan vs. Portugal              0:3(0:2) Marco GUIDA (ITA)
 07.09.2021 Dublin       20:45 Republic of Ireland vs. Serbia       1:1(0:1) Jose Maria SANCHEZ (ESP)
 09.10.2021 Baku         18:00 Azerbaijan vs. Republic of Ireland   0:3(0:2) Espen ESKAS (NOR)
 09.10.2021 Luxembourg   20:45 Luxembourg vs. Serbia                0:1(0:0) Willie COLLUM (SCO)
 12.10.2021 Faro         20:45 Portugal vs. Luxembourg              5:0(3:0) Benoit BASTIEN (FRA)
 12.10.2021 Belgrade     20:45 Serbia vs. Azerbaijan                3:1(1:1) Erik LAMBRECHTS (BEL)
 11.11.2021 Baku         18:00 Azerbaijan vs. Luxembourg            1:3(0:0) Manuel SCHUETTENGRUBER (AUT)
 11.11.2021 Dublin       20:45 Republic of Ireland vs. Portugal     0:0(0:0) Jesus Gil MANZANO (ESP)
 14.11.2021 Luxembourg   20:45 Luxembourg vs. Republic of Ireland   0:3(0:0) Tamas BOGNAR (HUN)
 14.11.2021 Lisbon       20:45 Portugal vs. Serbia                  1:2(1:1) Daniele ORSATO (ITA)
Up
GROUP B
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
SPAIN 861115:519
SWEDEN 850312:615
GREECE 82428:810
GEORGIA 82156:127
KOSOVO 81255:155
 25.03.2021 Granada        20:45 Spain vs. Greece     1:1(1:0) Marco GUIDA (ITA)
 25.03.2021 Solna          20:45 Sweden vs. Georgia   1:0(1:0) Benoit BASTIEN (FRA)
 28.03.2021 Tbilisi        18:00 Georgia vs. Spain    1:2(1:0) Radu PETRESCU (ROU)
 28.03.2021 Pristina       20:45 Kosovo vs. Sweden    0:3(0:2) Tamas BOGNAR (HUN)
 31.03.2021 Thessaloniki   20:45 Greece vs. Georgia   1:1(0:0) Szymon MARCINIAK (POL)
 31.03.2021 Seville        20:45 Spain vs. Kosovo     3:1(2:0) Jakob KEHLET (DEN)
 02.09.2021 Batumi         18:00 Georgia vs. Kosovo   0:1(0:1) Mykola BALAKIN (UKR)
 02.09.2021 Solna          20:45 Sweden vs. Spain     2:1(1:1) Anthony TAYLOR (ENG)
 05.09.2021 Pristina       20:45 Kosovo vs. Greece    1:1(0:1) Francois LETEXIER (FRA)
 05.09.2021 Badajoz        20:45 Spain vs. Georgia    4:0(3:0) Tiago MARTINS (POR)
 08.09.2021 Athens         20:45 Greece vs. Sweden    2:1(0:0) Sergei KARASEV (RUS)
 08.09.2021 Pristina       20:45 Kosovo vs. Spain     0:2(0:1) Bobby MADDEN (SCO)
 09.10.2021 Batumi         18:00 Georgia vs. Greece   0:2(0:0) Donatas RUMSAS (LTU)
 09.10.2021 Solna          18:00 Sweden vs. Kosovo    3:0(1:0) Marco DI BELLO (ITA)
 12.10.2021 Pristina       20:45 Kosovo vs. Georgia   1:2(1:1) Pawel RACZKOWSKI (POL)
 12.10.2021 Solna          20:45 Sweden vs. Greece    2:0(0:0) Tobias STIELER (GER)
 11.11.2021 Batumi         18:00 Georgia vs. Sweden   2:0(0:0) Serdar GOZUBUYUK (NED)
 11.11.2021 Athens         20:45 Greece vs. Spain     0:1(0:1) Szymon MARCINIAK (POL)
 14.11.2021 Athens         20:45 Greece vs. Kosovo    1:1(1:0) Aleksei KULBAKOV (BLR)
 14.11.2021 Seville        20:45 Spain vs. Sweden     1:0(0:0) Felix BRYCH (GER)
Up
GROUP C
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
SWITZERLAND 853015:218
ITALY 844013:216
NORTHERN IRELAND 82336:79
BULGARIA 82246:148
LITHUANIA 81074:193
 25.03.2021 Sofia           20:45 Bulgaria vs.  Switzerland           1:3(0:3) Nikola DABANOVIC (MNE)
 25.03.2021 Parma           20:45 Italy vs. Northern Ireland          2:0(2:0) Ali PALABIYIK (TUR)
 28.03.2021 Sofia           20:45 Bulgaria vs. Italy                  0:2(0:1) Slavko VINCIC (SVN)
 28.03.2021 St.Gallen       20:45 Switzerland  vs. Lithuania          1:0(1:0) Mattias GESTRANIUS (FIN)
 31.03.2021 Vilnius         20:45 Lithuania vs. Italy                 0:2(0:0) Pawel RACZKOWSKI (POL)
 31.03.2021 Belfast         20:45 Northern Ireland vs. Bulgaria       0:0(0:0) Yigal FRID (ISR)
 02.09.2021 Florence        20:45 Italy vs. Bulgaria                  1:1(1:1) Serdar GOZUBUYUK (NED)
 02.09.2021 Vilnius         20:45 Lithuania vs. Northern Ireland      1:4(0:1) Stephanie FRAPPART (FRA) 
 05.09.2021 Sofia           18:00 Bulgaria vs. Lithuania              1:0(0:0) John BEATON (SCO)
 05.09.2021 Basel           20:45 Switzerland  vs. Italy              0:0(0:0) Carlos del CERRO GRANDE (ESP)
 08.09.2021 Reggio Emilia   20:45 Italy vs. Lithuania                 5:0(4:0) Craig PAWSON (ENG)
 08.09.2021 Belfast         20:45 Northern Ireland vs.  Switzerland   0:0(0:0) Harald LECHNER (AUT)
 09.10.2021 Vilnius         15:00 Lithuania vs. Bulgaria              3:1(1:0) Yevhen ARANOVSKYI (UKR)
 09.10.2021 Geneva          20:45 Switzerland  vs. Northern Ireland   2:0(1:0) Slavko VINCIC (SVN)
 12.10.2021 Sofia           20:45 Bulgaria vs. Northern Ireland       2:1(0:1) Aleksei KULBAKOV (BLR)
 12.10.2021 Vilnius         20:45 Lithuania vs.  Switzerland          0:4(0:3) Tiago MARTINS (POR)
 12.11.2021 Rome            20:45 Italy vs.  Switzerland              1:1(1:1) Anthony TAYLOR (ENG)
 12.11.2021 Belfast         20:45 Northern Ireland vs. Lithuania      1:0(1:0) Istvan VAD (HUN)
 15.11.2021 Belfast         20:45 Northern Ireland vs. Italy          0:0(0:0) Istvan KOVACS (ROU)
 15.11.2021 Lucerne         20:45 Switzerland  vs. Bulgaria           4:0(0:0) Benoit BASTIEN (FRA)
Up
GROUP D
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
FRANCE 853018:318
UKRAINE 82609:812
FINLAND 832310:1011
BOSNIA-HERZEGOVINA 81439:127
KAZAKHSTAN 80355:203
 24.03.2021 Helsinki      20:45 Finland vs. Bosnia and Herzegovina      2:2(0:0) Anastasios SIDIROPOULOS (GRE)
 24.03.2021 Saint-Denis   20:45 France vs. Ukraine                      1:1(1:0) Tobias STIELER (GER)
 28.03.2021 Nur-Sultan    15:00 Kazakhstan vs. France                   0:2(0:2) Aleksei KULBAKOV (BLR)
 28.03.2021 Lviv          20:45 Ukraine vs. Finland                     1:1(0:0) Istvan KOVACS (ROU)
 31.03.2021 Sarajevo      20:45 Bosnia and Herzegovina vs. France       0:1(0:0) Daniele ORSATO (ITA)
 31.03.2021 Lviv          20:45 Ukraine vs. Kazakhstan                  1:1(1:0) Matej JUG (SVN)
 01.09.2021 Nur-Sultan    16:00 Kazakhstan vs. Ukraine                  2:2(0:1) Donatas RUMSAS (LTU)
 01.09.2021 Strasbourg    20:45 France vs. Bosnia and Herzegovina       1:1(1:1) Sandro SCHARER (SUI)
 04.09.2021 Helsinki      18:00 Finland vs. Kazakhstan                  1:0(0:0) Sergey IVANOV (RUS)
 04.09.2021 Kyiv          20:45 Ukraine vs. France                      1:1(1:0) Slavko VINCIC (SVN)
 07.09.2021 Zenica        20:45 Bosnia and Herzegovina vs. Kazakhstan   2:2(0:0) Yigal FRID (ISR)
 07.09.2021 Lyon          20:45 France vs. Finland                      2:0(1:0) Deniz AYTEKIN (GER)
 09.10.2021 Nur-Sultan    15:00 Kazakhstan vs. Bosnia and Herzegovina   0:2(0:1) Davide MASSA (ITA)
 09.10.2021 Helsinki      18:00 Finland vs. Ukraine                     1:2(1:2) Jesus Gil MANZANO (ESP)
 12.10.2021 Nur-Sultan    16:00 Kazakhstan vs. Finland                  0:2(0:1) Halis OZKAHYA (TUR)
 12.10.2021 Lviv          20:45 Ukraine vs. Bosnia and Herzegovina      1:1(1:0) Felix ZWAYER (GER)
 13.11.2021 Zenica        15:00 Bosnia and Herzegovina vs. Finland      1:3(0:1) Michael OLIVER (ENG)
 13.11.2021 Paris         20:45 France vs. Kazakhstan                   8:0(3:0) Glenn NYBERG (SWE)
 16.11.2021 Zenica        20:45 Bosnia and Herzegovina vs. Ukraine      0:2(0:0) Antonio Mateu LAHOZ (ESP)
 16.11.2021 Helsinki      20:45 Finland vs. France                      0:2(0:0) Marco GUIDA (ITA)
Up
GROUP E
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
BELGIUM 862025:620
WALES 843114:915
CZECH REPUBLIC * 842214:914
ESTONIA 81169:214
BELARUS 81077:243
 24.03.2021 Leuven     20:45 Belgium vs. Wales            3:1(2:1) Cuneyt CAKIR (TUR)
 24.03.2021 Lublin     20:45 Estonia vs. Czech Republic   2:6(1:4) Anastasios PAPAPETROU (GRE)
 27.03.2021 Minsk      18:00 Belarus vs. Estonia          4:2(0:1) Robert HENNESSY (IRL)
 27.03.2021 Prague     20:45 Czech Republic vs. Belgium   1:1(0:0) Willie COLLUM (SCO)
 30.03.2021 Leuven     20:45 Belgium vs. Belarus          8:0(4:0) Donatas RUMSAS (LTU)
 30.03.2021 Cardiff    20:45 Wales vs. Czech Republic     1:0(0:0) Ovidiu HATEGAN (ROU)
 02.09.2021 Ostrava    20:45 Czech Republic vs. Belarus   1:0(1:0) Srdan JOVANOVIC (SRB) 
 02.09.2021 Tallinn    20:45 Estonia vs. Belgium          2:5(1:2) Guillermo CUADRA FERNANDEZ (ESP)
 05.09.2021 Kazan      15:00 Belarus vs. Wales            2:3(2:1) Giorgi KRUASHVILI (GEO)
 05.09.2021 Brussels   20:45 Belgium vs. Czech Republic   3:0(2:0) Michael OLIVER (ENG)
 08.09.2021 Kazan      20:45 Belarus vs. Belgium          0:1(0:1) Pawel RACZKOWSKI (POL)
 08.09.2021 Cardiff    20:45 Wales vs. Estonia            0:0(0:0) Ruddy BUQUET (FRA)
 08.10.2021 Prague     20:45 Czech Republic vs. Wales     2:2(1:1) Deniz AYTEKIN (GER)
 08.10.2021 Tallinn    20:45 Estonia vs. Belarus          2:0(0:0) Mohammed AL-HAKIM (SWE)
 11.10.2021 Kazan      20:45 Belarus vs. Czech Republic   0:2(0:1) Francois LETEXIER (FRA)
 11.10.2021 Tallinn    20:45 Estonia vs. Wales            0:1(0:1) Sandro SCHARER (SUI)
 13.11.2021 Brussels   20:45 Belgium vs. Estonia          3:1(1:0) Halil UMUT MELER (TUR) 
 13.11.2021 Cardiff    20:45 Wales vs. Belarus            5:1(2:0) Maurizio MARIANI (ITA) 
 16.11.2021 Prague     20:45 Czech Republic vs. Estonia   2:0(0:0) Orel GRINFELD (ISR)
 16.11.2021 Cardiff    20:45 Wales vs. Belgium            1:1(1:1) Artur SOARES DIAS (POR)

 * - Advance to play-offs via Nations League
Up
GROUP F
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
DENMARK 1090130:327
SCOTLAND 1072117:723
ISRAEL 1051423:2116
AUSTRIA * 1051419:1716
FAROE ISLANDS 101187:234
MOLDOVA 100195:301
 25.03.2021 Tel Aviv      20:45 Israel vs. Denmark           0:2(0:1) Craig PAWSON (ENG)
 25.03.2021 Chisinau      20:45 Moldova vs. Faroe Islands    1:1(1:0) Iwan Arwel GRIFFITH (WAL)
 25.03.2021 Glasgow       20:45 Scotland vs. Austria         2:2(0:0) Carlos del CERRO GRANDE (ESP)
 28.03.2021 Herning       18:00 Denmark vs. Moldova          8:0(5:0) Aliyar AGHAYEV (AZE)
 28.03.2021 Vienna        20:45 Austria vs. Faroe Islands    3:1(3:1) Kateryna MONZUL (UKR)
 28.03.2021 Tel Aviv      20:45 Israel vs. Scotland          1:1(1:0) Deniz AYTEKIN (GER)
 31.03.2021 Vienna        20:45 Austria vs. Denmark          0:4(0:0) Artur SOARES DIAS (POR)
 31.03.2021 Chisinau      20:45 Moldova vs. Israel           1:4(1:1) Bojan PANDZIC (SWE)
 31.03.2021 Glasgow       20:45 Scotland vs. Faroe Islands   4:0(1:0) Trustin FARRUGIA CANN (MLT)
 01.09.2021 Copenhagen    20:45 Denmark vs. Scotland         2:0(2:0) Ovidiu HATEGAN (ROU)
 01.09.2021 Torshavn      20:45 Faroe Islands vs. Israel     0:4(0:2) Dennis HIGLER (NED)
 01.09.2021 Chisinau      20:45 Moldova vs. Austria          0:2(0:1) Paul TIERNEY (ENG)
 04.09.2021 Torshavn      20:45 Faroe Islands vs. Denmark    0:1(0:0) Fran JOVIC (CRO) 
 04.09.2021 Haifa         20:45 Israel vs. Austria           5:2(3:1) Felix ZWAYER (GER)
 04.09.2021 Glasgow       20:45 Scotland vs. Moldova         1:0(1:0) Lawrence VISSER (BEL)
 07.09.2021 Vienna        20:45 Austria vs. Scotland         0:1(0:1) Georgi KABAKOV (BUL)
 07.09.2021 Copenhagen    20:45 Denmark vs. Israel           5:0(3:0) Tobias STIELER (GER)
 07.09.2021 Torshavn      20:45 Faroe Islands vs. Moldova    2:1(0:0) Ricardo DE BURGOS (ESP)
 09.10.2021 Glasgow       18:00 Scotland vs. Israel          3:2(1:2) Szymon MARCINIAK (POL)
 09.10.2021 Torshavn      20:45 Faroe Islands vs. Austria    0:2(0:1) Irfan PELJTO (BIH)
 09.10.2021 Chisinau      20:45 Moldova vs. Denmark          0:4(0:4) Joao PINHEIRO (POR)
 12.10.2021 Copenhagen    20:45 Denmark vs. Austria          1:0(0:0) Ivan KRUZLIAK (SVK)
 12.10.2021 Torshavn      20:45 Faroe Islands vs. Scotland   0:1(0:0) Matej JUG (SVN)
 12.10.2021 Be'er Sheva   20:45 Israel vs. Moldova           2:1(1:0) Andris TREIMANIS (LVA)
 12.11.2021 Chisinau      20:45 Moldova vs. Scotland         0:2(0:1) Srdan JOVANOVIC (SRB) 
 12.11.2021 Klagenfurt    20:45 Austria vs. Israel           4:2(0:1) Ovidiu HATEGAN (ROU)
 12.11.2021 Copenhagen    20:45 Denmark vs. Faroe Islands    3:1(1:0) Radu PETRESCU (ROU)
 15.11.2021 Klagenfurt    20:45 Austria vs. Moldova          4:1(2:0) Aleksandar STAVREV (MKD)
 15.11.2021 Netanya       20:45 Israel vs. Faroe Islands     3:2(1:0) Jerome BRISARD (FRA) 
 15.11.2021 Glasgow       20:45 Scotland vs. Denmark         2:0(1:0) Alejandro HERNANDEZ (ESP)

 * - Advance to play-offs via Nations League
Up
GROUP G
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
NETHERLANDS 1072133:823
TURKEY 1063127:1621
NORWAY 1053215:818
MONTENEGRO 1033414:1512
LATVIA 1023511:149
GIBRALTAR 1000104:430
 24.03.2021 Istanbul    20:45 Turkey vs. Netherlands       4:2(2:0) Michael OLIVER (ENG)
 24.03.2021 Gibraltar   20:45 Gibraltar vs. Norway         0:3(0:2) Duje STRUKAN (CRO)
 24.03.2021 Riga        20:45 Latvia vs. Montenegro        1:2(1:1) Alain DURIEUX (LUX)
 27.03.2021 Podgorica   15:00 Montenegro vs. Gibraltar     4:1(2:1) Manuel SCHUETTENGRUBER (AUT)
 27.03.2021 Amsterdam   18:00 Netherlands vs. Latvia       2:0(1:0) Stephanie FRAPPART (FRA)
 27.03.2021 Malaga      18:00 Norway vs. Turkey            0:3(0:2) Alejandro HERNANDEZ (ESP)
 30.03.2021 Gibraltar   20:45 Gibraltar vs. Netherlands    0:7(0:1) Joao PINHEIRO (POR)
 30.03.2021 Podgorica   20:45 Montenegro vs. Norway        0:1(0:1) Anthony TAYLOR (ENG)
 30.03.2021 Istanbul    20:45 Turkey vs. Latvia            3:3(2:1) Daniel STEFANSKI (POL)
 01.09.2021 Riga        20:45 Latvia vs. Gibraltar         3:1(0:0) Pavel OREL (CZE)
 01.09.2021 Oslo        20:45 Norway vs. Netherlands       1:1(1:1) Szymon MARCINIAK (POL)
 01.09.2021 Istanbul    20:45 Turkey vs. Montenegro        2:2(2:1) Benoit BASTIEN (FRA)
 04.09.2021 Riga        18:00 Latvia vs. Norway            0:2(0:1) David FUXMAN (ISR)
 04.09.2021 Gibraltar   20:45 Gibraltar vs. Turkey         0:3(0:0) Kristo TOHVER (EST) 
 04.09.2021 Eindhoven   20:45 Netherlands vs. Montenegro   4:0(1:0) Jesus Gil MANZANO (ESP)
 07.09.2021 Podgorica   20:45 Montenegro vs. Latvia        0:0(0:0) Harm OSMERS (GER)
 07.09.2021 Amsterdam   20:45 Netherlands vs. Turkey       6:1(3:0) Daniele ORSATO (ITA)
 07.09.2021 Oslo        20:45 Norway vs. Gibraltar         5:1(3:1) Nikolas NEOKLEOUS (CYP)
 08.10.2021 Gibraltar   20:45 Gibraltar vs. Montenegro     0:3(0:2) Filip GLOVA (SVK)
 08.10.2021 Riga        20:45 Latvia vs. Netherlands       0:1(0:1) Andrew MADLEY (ENG)
 08.10.2021 Istanbul    20:45 Turkey vs. Norway            1:1(1:1) Felix BRYCH (GER)
 11.10.2021 Riga        20:45 Latvia vs. Turkey            1:2(0:0) Andreas EKBERG (SWE)
 11.10.2021 Rotterdam   20:45 Netherlands vs. Gibraltar    6:0(3:0) Vitali MESHKOV (RUS)
 11.10.2021 Oslo        20:45 Norway vs. Montenegro        2:0(1:0) Istvan KOVACS (ROU)
 13.11.2021 Oslo        18:00 Norway vs. Latvia            0:0(0:0) Lawrence VISSER (BEL)
 13.11.2021 Istanbul    18:00 Turkey vs. Gibraltar         6:0(3:0) Serhiy BOYKO (UKR)
 13.11.2021 Podgorica   20:45 Montenegro vs. Netherlands   2:2(0:1) Carlos del CERRO GRANDE (ESP)
 16.11.2021 Gibraltar   20:45 Gibraltar vs. Latvia         1:3(1:1) Espen ESKAS (NOR)
 16.11.2021 Podgorica   20:45 Montenegro vs. Turkey        1:2(1:1) Daniel SIEBERT (GER)
 16.11.2021 Rotterdam   20:45 Netherlands vs. Norway       2:0(0:0) Clement TURPIN (FRA)
Up
GROUP H
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
CROATIA 1072121:423
RUSSIA 1071219:622
SLOVAKIA 1035217:1014
SLOVENIA 1042413:1214
CYPRUS 101274:215
MALTA 101279:305
 24.03.2021 Nicosia            20:45 Cyprus vs. Slovakia     0:0(0:0) Aleksandar STAVREV (MKD)
 24.03.2021 Ta'Qali            20:45 Malta vs. Russia        1:3(0:2) Peter KJAESGAARD (DEN)
 24.03.2021 Ljubljana          20:45 Slovenia vs. Croatia    1:0(1:0) Antonio Mateu LAHOZ (ESP)
 27.03.2021 Sochi              15:00 Russia vs. Slovenia     2:1(2:1) Marco DI BELLO (ITA)
 27.03.2021 Rijeka             18:00 Croatia vs. Cyprus      1:0(1:0) Kristo TOHVER (EST)
 27.03.2021 Trnava             20:45 Slovakia vs. Malta      2:2(0:2) Harald LECHNER (AUT)
 30.03.2021 Nicosia            20:45 Cyprus vs. Slovenia     1:0(1:0) Andreas EKBERG (SWE)
 30.03.2021 Rijeka             20:45 Croatia vs. Malta       3:0(0:0) Lionel TSCHUDI (SUI)
 30.03.2021 Trnava             20:45 Slovakia vs. Russia     2:1(1:0) Carlos del CERRO GRANDE (ESP)
 01.09.2021 Ta'Qali            20:45 Malta vs. Cyprus        3:0(1:0) Fabio MARESCA (ITA)
 01.09.2021 Moscow             20:45 Russia vs. Croatia      0:0(0:0) Roi REINSHREIBER (ISR)
 01.09.2021 Ljubljana          20:45 Slovenia vs. Slovakia   1:1(1:1) Istvan KOVACS (ROU)
 04.09.2021 Nicosia            18:00 Cyprus vs. Russia       0:2(0:1) Alejandro HERNANDEZ (ESP)
 04.09.2021 Ljubljana          18:00 Slovenia vs. Malta      1:0(1:0) Andris TREIMANIS (LVA)
 04.09.2021 Bratislava         20:45 Slovakia vs. Croatia    0:1(0:0) Bartosz FRANKOWSKI (POL)
 07.09.2021 Split              20:45 Croatia vs. Slovenia    3:0(1:0) Clement TURPIN (FRA)
 07.09.2021 Moscow             20:45 Russia vs. Malta        2:0(1:0) Ali PALABIYIK (TUR)
 07.09.2021 Bratislava         20:45 Slovakia vs. Cyprus     2:0(0:0) Aliyar AGHAYEV (AZE)
 08.10.2021 Larnaca            20:45 Cyprus vs. Croatia      0:3(0:1) Michael OLIVER (ENG)
 08.10.2021 Ta'Qali            20:45 Malta vs. Slovenia      0:4(0:1) Anastasios SIDIROPOULOS (GRE)
 08.10.2021 Kazan              20:45 Russia vs. Slovakia     1:0(1:0) Antonio Mateu LAHOZ (ESP)
 11.10.2021 Larnaca            20:45 Cyprus vs. Malta        2:2(1:0) Dennis HIGLER (NED)
 11.10.2021 Osijek             20:45 Croatia vs. Slovakia    2:2(1:2) Ovidiu HATEGAN (ROU)
 11.10.2021 Maribor            20:45 Slovenia vs. Russia     1:2(1:2) Artur SOARES DIAS (POR)
 11.11.2021 Saint Petersburg   18:00 Russia vs. Cyprus       6:0(1:0) Daniel STEFANSKI (POL)
 11.11.2021 Ta'Qali            20:45 Malta vs. Croatia       1:7(1:4) Deniz AYTEKIN (GER)
 11.11.2021 Trnava             20:45 Slovakia vs. Slovenia   2:2(0:1) Mattias GESTRANIUS (FIN)
 14.11.2021 Split              15:00 Croatia vs. Russia      1:0(0:0) Danny MAKKELIE (NED)
 14.11.2021 Ta'Qali            15:00 Malta vs. Slovakia      0:6(0:3) Fran JOVIC (CRO)
 14.11.2021 Ljubljana          15:00 Slovenia vs. Cyprus     2:1(0:0) Sergey IVANOV (RUS)
Up
GROUP I
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
ENGLAND 1082039:326
POLAND 1062230:1120
ALBANIA 1060412:1218
HUNGARY 1052319:1317
ANDORRA 102088:246
SAN MARINO 1000101:460
 25.03.2021 Andorra la Vella   20:45 Andorra vs. Albania      0:1(0:1) Volen CHINKOV (BUL)
 25.03.2021 London             20:45 England vs. San Marino   5:0(3:0) Kirill LEVNIKOV (RUS)
 25.03.2021 Budapest           20:45 Hungary vs. Poland       3:3(1:0) Felix BRYCH (GER)
 28.03.2021 Tirana             18:00 Albania vs. England      0:2(0:1) Orel GRINFELD (ISR)
 28.03.2021 Warsaw             20:45 Poland vs. Andorra       3:0(1:0) Erik LAMBRECHTS (BEL)
 28.03.2021 Serravalle         20:45 San Marino vs. Hungary   0:3(0:1) Nicholas WALSH (SCO)
 31.03.2021 Andorra la Vella   20:45 Andorra vs. Hungary      1:4(0:1) Vilhjalmur THORARINSSON (ISL)
 31.03.2021 London             20:45 England vs. Poland       2:1(1:0) Bjorn KUIPERS (NED)
 31.03.2021 Serravalle         20:45 San Marino vs. Albania   0:2(0:0) Kai Erik STEEN (NOR)
 02.09.2021 Andorra la Vella   20:45 Andorra vs. San Marino   2:0(2:0) Jakob KEHLET (DEN) 
 02.09.2021 Budapest           20:45 Hungary vs. England      0:4(0:0) Cuneyt CAKIR (TUR)
 02.09.2021 Warsaw             20:45 Poland vs. Albania       4:1(1:1) Maurizio MARIANI (ITA)
 05.09.2021 Elbasan            18:00 Albania vs. Hungary      1:0(0:0) Danny MAKKELIE (NED)
 05.09.2021 London             18:00 England vs. Andorra      4:0(1:0) Anastasios PAPAPETROU (GRE)
 05.09.2021 Serravalle         20:45 San Marino vs. Poland    1:7(0:4) Mattias GESTRANIUS (FIN)
 08.09.2021 Elbasan            20:45 Albania vs. San Marino   5:0(1:0) Lukas FAHNDRICH (SUI)
 08.09.2021 Budapest           20:45 Hungary vs. Andorra      2:1(2:0) Rade OBRENOVIC (SVN)
 08.09.2021 Warsaw             20:45 Poland vs. England       1:1(0:0) Daniel SIEBERT (GER)
 09.10.2021 Andorra la Vella   20:45 Andorra vs. England      0:5(0:2) Kateryna MONZUL (UKR)
 09.10.2021 Budapest           20:45 Hungary vs. Albania      0:1(0:0) Carlos del CERRO GRANDE (ESP)
 09.10.2021 Warsaw             20:45 Poland vs. San Marino    5:0(2:0) Fran JOVIC (CRO)
 12.10.2021 Tirana             20:45 Albania vs. Poland       0:1(0:0) Clement TURPIN (FRA)
 12.10.2021 London             20:45 England vs. Hungary      1:1(1:1) Alejandro HERNANDEZ (ESP)
 12.10.2021 Serravalle         20:45 San Marino vs. Andorra   0:3(0:1) Halil UMUT MELER (TUR) 
 12.11.2021 Andorra la Vella   20:45 Andorra vs. Poland       1:4(1:3) John BEATON (SCO)
 12.11.2021 London             20:45 England vs. Albania      5:0(5:0) Ruddy BUQUET (FRA)
 12.11.2021 Budapest           20:45 Hungary vs. San Marino   4:0(2:0) Filip GLOVA (SVK)
 15.11.2021 Tirana             20:45 Albania vs. Andorra      1:0(0:0) Andris TREIMANIS (LVA)
 15.11.2021 Warsaw             20:45 Poland vs. Hungary       1:2(0:1) Tiago MARTINS (POR)
 15.11.2021 Serravalle         20:45 San Marino vs. England   0:10(0:6) Rade OBRENOVIC (SVN)
Up
GROUP J
FLAG TEAM P W D L GOALS PTS.
GERMANY 1090136:427
NORTH MACEDONIA 1053223:1118
ROMANIA 1052313:817
ARMENIA 103349:2012
ICELAND 1023512:189
LIECHTENSTEIN 100192:341
 25.03.2021 Duisburg    20:45 Germany vs. Iceland                 3:0(2:0) Srdan JOVANOVIC (SRB)
 25.03.2021 Vaduz       20:45 Liechtenstein vs. Armenia           0:1(0:0) Julian WEINBERGER (AUT)
 25.03.2021 Ploiesti    20:45 Romania vs. North Macedonia         3:2(1:0) Fabio VERISSIMO (POR)
 28.03.2021 Yerevan     18:00 Armenia vs. Iceland                 2:0(0:0) Enea JORGJI (ALB)
 28.03.2021 Skopje      20:45 North Macedonia vs. Liechtenstein   5:0(1:0) Mykola BALAKIN (UKR)
 28.03.2021 Bucharest   20:45 Romania vs. Germany                 0:1(0:1) Clement TURPIN (FRA)
 31.03.2021 Yerevan     18:00 Armenia vs. Romania                 3:2(0:0) Andris TREIMANIS (LVA)
 31.03.2021 Duisburg    20:45 Germany vs. North Macedonia         1:2(0:1) Sergei KARASEV (RUS)
 31.03.2021 Vaduz       20:45 Liechtenstein vs. Iceland           1:4(0:2) Mohammed AL-HAKIM (SWE)
 02.09.2021 Reykjavik   20:45 Iceland vs. Romania                 0:2(0:0) Aleksei KULBAKOV (BLR)
 02.09.2021 St.Gallen   20:45 Liechtenstein vs. Germany           0:2(0:1) Fabio VERISSIMO (POR) 
 02.09.2021 Skopje      20:45 North Macedonia vs. Armenia         0:0(0:0) Artur SOARES DIAS (POR)
 05.09.2021 Reykjavik   18:00 Iceland vs. North Macedonia         2:2(0:1) Ivan KRUZLIAK (SVK)
 05.09.2021 Stuttgart   20:45 Germany vs. Armenia                 6:0(4:0) William COLLUM (SCO)
 05.09.2021 Bucharest   20:45 Romania vs. Liechtenstein           2:0(2:0) Kateryna MONZUL (UKR)
 08.09.2021 Yerevan     18:00 Armenia vs. Liechtenstein           1:1(1:0) Duje STRUKAN (CRO)
 08.09.2021 Reykjavik   20:45 Iceland vs. Germany                 0:4(0:2) Andreas EKBERG (SWE)
 08.09.2021 Skopje      20:45 North Macedonia vs. Romania         0:0(0:0) Antonio MATEU LAHOZ (ESP)
 08.10.2021 Hamburg     20:45 Germany vs. Romania                 2:1(0:1) Cuneyt CAKIR (TUR)
 08.10.2021 Reykjavik   20:45 Iceland vs. Armenia                 1:1(0:1) Nikola DABANOVIC (MNE)
 08.10.2021 Vaduz       20:45 Liechtenstein vs. North Macedonia   0:4(0:1) Bartosz FRANKOWSKI (POL)
 11.10.2021 Reykjavik   20:45 Iceland vs. Liechtenstein           4:0(2:0) Ioannis PAPADOPOULOS (GRE)
 11.10.2021 Skopje      20:45 North Macedonia vs. Germany         0:4(0:0) Danny MAKKELIE (NED)
 11.10.2021 Bucharest   20:45 Romania vs. Armenia                 1:0(1:0) Daniele ORSATO (ITA)
 11.11.2021 Yerevan     18:00 Armenia vs. North Macedonia         0:5(0:2) Jose Maria SANCHEZ (ESP)
 11.11.2021 Wolfsburg   20:45 Germany vs. Liechtenstein           9:0(4:0) Ivana Martincic (CRO) 
 11.11.2021 Bucharest   20:45 Romania vs. Iceland                 0:0(0:0) Sergei KARASEV (RUS)
 14.11.2021 Yerevan     18:00 Armenia vs. Germany                 1:4(0:2) Francois LETEXIER (FRA)
 14.11.2021 Vaduz       18:00 Liechtenstein vs. Romania           0:2(0:1) Matej JUG (SVN) 
 14.11.2021 Skopje      18:00 North Macedonia vs. Iceland         3:1(1:0) Davide MASSA (ITA)
Up

SECOND ROUND
Play-offs
 Path A
 Semi-finals
 24.03.2022 Glasgow   Scotland vs. Ukraine
 24.03.2022 Cardiff   Wales vs. Austria
 Final
 29.03.2022           Winner semi-final 1 vs. Winner semi-final 2

 Path B
 Semi-finals
 24.03.2022           Russia vs. Poland
 24.03.2022 Solna     Sweden vs. Czech Republic
 Final
 29.03.2022           Winner semi-final 3 vs. Winner semi-final 4

 Path C
 Semi-finals
 24.03.2022           Italy vs. North Macedonia
 24.03.2022           Portugal vs. Turkey
 Final
 29.03.2022           Winner semi-final 5 vs. Winner semi-final 6


Рейтинг TopSport

Back